Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Pasirengti Ebolos virusui SAM prašo pusės milijono litų

BNS 2015.09.08 13:45

Pasirengti gydyti Ebolos virusu užsikrėtusius asmenis, jeigu jų atsirastų Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) prašo 490 tūkst. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo lėšų.

Pasirengti gydyti Ebolos virusu užsikrėtusius asmenis, jeigu jų atsirastų Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) prašo 490 tūkst. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo lėšų.

„Kadangi Ebolos virusas jau atėjo į Europos Sąjungos valstybes, turime imtis papildomų saugumo priemonių“, – antradienį Seime žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Pasak ministrės, už šias lėšas norima įsigyti specialių priemonių apsaugoti medicinos darbuotojus, kuriems tektų rūpintis Ebolos virusu užsikrėtusiais ligoniais. Numatomų pirkinių sąraše yra neperšlampamos prijuostės, specialūs kombinezonai, kaukės, batai.

R. Šalaševičiūtė pabrėžė, kad į minėtą sumą neįskaičiuota speciali kamera, reikalinga sergančiajam pervežti. Kol kas jos kaina nežinoma. Ministrė neatmetė galimybės, kad ir ją teks įsigyti.

Jos tvirtinimu, šiuo metu Lietuvos medikų turimos saugumo priemonės nėra pakankamos.

Anot R. Šalaševičiūtės, specialistai mano, kad Lietuvoje dar nepakanka specialių patalpų, kuriose turėtų būti gydomi užsikrėtusieji ar įtariami užsikrėtę Ebolos virusu. Tokios patalpos privalo turėti dvejas duris ir tiesioginį išėjimą į lauką.

Ministrė akcentavo, kad Ispanijos atvejis, kai virusu užsikrėtė slaugytoja, parodė, jog ne visi medicinos darbuotojai žino saugos taisykles, kaip elgtis tokiais atvejais. Todėl gydymo įstaigoms nusiųstos anketos, siekiant išsiaiškinti, ar Lietuvos gydytojai, slaugytojos turi pakankamai informacijos.

Paklausta, ar žinoma apie Lietuvos piliečius, kurie šiuo metu yra Ebolos viruso zonoje ir gali grįžti namo, sveikatos apsaugos ministrė teigė, jog jai žinoma apie 7–8 jaunus medkirčius iš Raseinių rajono, dirbančius Afrikoje. Anot jos, jeigu bus žinoma apie jų grįžimą, jie bus pasitikti ir imtasi reikiamų saugumo priemonių.

„Pavienių turistų ar kitų sukontroliuoti ne visai įmanoma. Išvažiuoja į vieną valstybę, atsiduria kitoje“, – teigė R. Šalaševičiūtė.

Ebolos karštinės epidemija nusinešė jau per 4 tūkst. žmonių gyvybių, daugiausiai Vakarų Afrikoje. Viruso atvejai fiksuoti JAV, Ispanijoje, Čekijoje.

Ebolos virusas sukelia Ebolos karštligę – retą, sunkią ir dažnai mirtiną ligą. Ji perduodama tiesioginio sąlyčio su gyvais ar mirusiais užsikrėtusiais asmenimis metu su krauju ar kitais kūno skysčiais (pavyzdžiui, seilėmis ar šlapimu). Septynias savaites po išgijimo ligoniai ją gali perduoti nesaugių lytinių santykių metu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi