Lietuvoje

2012.11.05 12:52

A. Butkevičius patvirtino, kad koaliciją formuosiąs be kaltinamųjų asmenų

ELTA 2012.11.05 12:52

Daugiausiai mandatų Seimo rinkimuose iškovojusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) tarybos posėdyje sekmadienį nutarė koaliciją formuoti su Darbo partija ir partija Tvarka ir teisingumas, tačiau nei Vyriausybės, nei valdančiojoje koalicijoje negali būti teisiamųjų asmenų.    

Daugiausiai mandatų Seimo rinkimuose iškovojusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) tarybos posėdyje sekmadienį nutarė koaliciją formuoti su Darbo partija ir partija Tvarka ir teisingumas, tačiau nei Vyriausybės, nei valdančiojoje koalicijoje negali būti teisiamųjų asmenų.

„Patvirtinome ir gavome įgaliojimus po prezidiumo ir tarybos posėdžio, kad koaliciją formuojame su Darbo partija ir su Tvarka ir teisingumu. Jeigu nepavyktų tos koalicijos suformuoti, taip pat būtų galima kalbėtis ir su kitomis politinėmis partijomis, išrinktomis į Seimą“, – per spaudos konferenciją sakė Algirdas Butkevičius.

Be to, pasak LSDP lyderio, partijos taryboje vieningai buvo pritarta, kad Vyriausybės ir Seimo formavime negali dalyvauti teisiamieji asmenys.

„Vieningai buvo pritarta, kad tie žmonės negali būti nei Vyriausybės sudėtyje, nei Seimo vadovybėje tol, kol jiems yra pareikšti įtarimai ir kaltinimai ir kol nėra pasibaigęs teismas arba neužbaigta byla“, – sakė A. Butkevičius.

Socdemai balsuotų už teisinio imuniteto panaikinimą darbiečiams

Daugiausiai mandatų Seime gavusi ir Vyriausybę formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) žada balsuoti už imuniteto panaikinimą koalicijos parteriams, Darbo partijos nariams. Pasak A. Butkevičiaus, kol kas tokio prašymo jie nesulaukę, tačiau pasisakytų už imuniteto panaikinimą.

„Mes laikysimės savo principų, tai kaip elgėmės ir anksčiau, mes balsuodavome už imunitetų panaikinimą, nes tai yra ne politikų klausimas, o t. y. teisėsaugos sistemos reikalas spręsti. Politikai, manau, neturi uždaryti durų tokiems teisėsaugos institucijų norams“, – sakė A. Butkevičius.

ELTA primena, kad į Seimą išrinkti trys darbiečiai – Vitalija Vonžutaitė, Viktoras Uspaskichas ir Vytautas Gapšys – yra kaltinamieji vadinamojoje Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.

LSDP lyderis atmetė viešumoje pasirodžiusią informaciją, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepageidauja Vyriausybėje matyti Algirdo Syso, Birutės Vėsaitės, Vytenio Povilo Andriukaičio ir Gedimino Kirkilo. Pasak A. Butkevičiaus, per praėjusią savaitę įvykusį jo ir šalies vadovės susitikimą tokių minčių D. Grybauskaitė nebuvo pareiškusi. Jei Prezidentė tokius pageidavus pareikš, apie tai bus diskutuojama.

Ministrų portfelius pradės dalinsis pirmadienį 

LSDP lyderis sakė, kad būsima koalicija dar nesusitarusi dėl ministrų portfelių, tad apie juos kalbėti anksti. Koalicijos sutartį numatoma pasirašyti kitą savaitę, baigus tartis koalicijos viduje dėl ministerijų pasiskirstymo. Kitą savaitę taip pat numatytas A. Butkevičiaus susitikimas su D. Grybauskaite. Pirmadienio vakarą LSDP savo būstinėje rengia posėdį dėl koalicijos, kuriame dalyvaus „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“.

Pirmadienio vakarą tarybos posėdį taip pat organizuoja Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Socialdemokratai sako lauksią iš jų reakcijos ir pasiūlymų. Oficialiai lenkai jungtis prie koalicijos nepakviesti.

Koalicijos sutartį numatoma pasirašyti kitą savaitę, baigus tartis koalicijos viduje dėl ministerijų pasiskirstymo.

A. Butkevičius pabrėžė, kad koalicija lieka atvira ir kitoms partijoms, laikomasi „3+1“ principo.

„Faktiškai koalicija būtų pasirašyta iš trijų politinių partijų, o po to, jei atsirastų noras, pakviestume prisijungti (kitas, – ELTA)“, – patikslino jis.

Formuojamos koalicijos partnerių susitikimo pradžia – 18 val.

LSDP Seimo rinkimuose gavo 38 mandatus. Planuojama, kad valdančiąją koaliciją sudarys LSDP, Darbo partija ir partija Tvarka ir teisingumas. Formuojama valdančioji dauguma, be LLRA, Seime gali turėti nuo 78 balsų, su LLRA – iki 86.