Lietuvoje

2019.03.06 17:25

Buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas kandidatuos į Europos Parlamentą

BNS 2019.03.06 17:25

Buvęs Seimo pirmininkas, advokatas Artūras Paulauskas kandidatuos į Europos Parlamentą (EP).

Jo kandidatūra pirmuoju numeriu turėtų būti įrašyta visuomeninio komiteto „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“ kandidatų sąraše, BNS sakė komiteto koordinatorė Rita Latvytė.

A. Paulauskas trečiadienį BNS patvirtino kandidatuosiantis į EP.

„Manau, kad jau esu subrendęs tarptautinei politikai, gana daug dirbau čia nacionaliniame lygyje, dabar manau, kad laikas pasireikšti ir tarptautinėje arenoje“, – teigė jis.

„Dabar sprendžiami svarbūs Europos egzistencijos klausimai, norisi dalyvauti tokioje įdomioje kadencijoje. Ten, kur aš ateinu, visada sprendžiami egzistenciniai klausimai“, – pridūrė A. Paulauskas.

EP rinkimuose jis žada dalyvauti su judėjimo „Pirmyn, Lietuva“ komanda.

„Branduolys yra, bet manome, kad esame atviri ir platesniam žmonių atėjimui“, – teigė A. Paulauskas.

A. Paulauskas 1990–1995 metais ėjo generalinis prokuroro pareigas, 2000 – 2006 metais buvo Seimo pirmininkas, 2004 metų balandį per apkaltą pašalinus prezidentą Rolandą Paksą, jis laikinai ėjo prezidento pareigas, 2008 metais buvo aplinkos ministras, porą kartų kandidatavo į prezidentus, bet nelaimėjo.

A. Paulauskas buvo įsteigęs partiją – Naująją sąjungą (socialliberalus), jai vadovavo iki šios susijungimo su Darbo partija 2011 metais.

Šiemet Europos Parlamento rinkimuose Lietuvoje pirmą kartą dalyvaus ne tik partijų, bet ir visuomeninių komitetų keliami kandidatai. 

Politinės kampanijos dalyviais Vyriausiojoje rinkimų komisijoje registravosi aštuoni komitetai ir 14 partijų.

Europos Parlamento rinkimai vyks gegužės 26 dieną.