Rūkaliams artėja sunkus metas. Jiems teks kreipti dėmesį ne tik į cigarečių kainas, bet ir į tai, kur dėti nuorūkas.
Rūkaliams artėja sunkus metas. Jiems teks kreipti dėmesį ne tik į cigarečių kainas, bet ir į tai, kur dėti nuorūkas.
Jų ne tik negalima mėtyti gatvėse ar pro langus – Aplinkos ministerija planuoja, kad netrukus nuorūkų nebebus galima mesti ir į šiukšliadėžes.
Aplinkos ministras Linas Jonauskas neslėpė, kad buvo apstulbintas Aplinkos apsaugos agentūros išvadų apie nuorūkų kenksmingumą aplinkai. „Jose yra toksinų, kancerogenų, kurie pasklinda į aplinką, be to, ir filtrai gaminami iš nesuyrančių medžiagų“, – tvirtino pašnekovas.
Jau yra nubaustų
Jis pabrėžė, kad nuorūkų mėtyti kur papuola negalima niekam – nei vairuotojams, nei pėstiesiems, nei rūkantiems savo namų balkone.
Per daugiau nei metus, kai galioja pakeista žalos aplinkai apskaičiavimo metodika, L. Jonausko žiniomis, už nuorūkos išmetimą jau nubaustos kelios dešimtys vairuotojų ir dar daugiau pėsčiųjų.
Baudą nuo 500 litų užtraukia bet kokių šiukšlių, siekiančių iki 1 kub. m tūrio, išmetimas į aplinką – tuščių butelių, plastikinių maišelių, obuolių nuograužų, įskaičiuojant ir šunų išmatas.
Negalima mesti ir į šiukšliadėžes?
Ištyrus įvairių atliekų poveikį aplinkai, viceministrą nustebino žinia, kokios kenksmingos yra nuorūkos.
„Gali būti, kad ateityje jų ir į šiukšliadėžę nebus galima mesti. Aplinkos apsaugos agentūra turėtų pasakyti, kur jas reikėtų sunaikinti, galbūt sudeginti aukštoje temperatūroje“, – atskleidė jis.
Tačiau kito žiniasklaidoje pasirodžiusio kontroversiško pasiūlymo L. Jonauskas išsigynė ir užtikrino, kad Aplinkos ministerija neturi jokių planų priversti vairuotojus į kiekvieną automobilį įsimontuoti pelenines.
„Vyksta diskusijos. Tikrai nesiūlysime jokių teisės aktų pakeitimų“, – užtikrino jis.