Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.06 15:40

Skvernelis: teismo sprendimas dėl garso įrašo patvirtino, kad elgėmės teisingai

BNS 2019.03.06 15:40

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad žurnalistų skundą atmetęs teismas patvirtino, jog vyriausybė griežtai laikosi įstatymų.

Tai jis sakė netrukus po to, kai Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį nepagrįstu pripažino žurnalistų prašymą pateikti pernykštį vyriausybės pasitarimo garso įrašą.

„Reikia susipažinti su motyvais, bet aš net neabejojau, kad vyriausybė nuo pat darbo pradžios dirbo griežtai laikantis įstatymų“, – vyriausybėje žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Tą mes darome kiekvienu atveju ir net neabejoju, kad elgėmės teisėtai, teisingai. Šiandien teismas tą patvirtino“, – pridūrė vyriausybės vadovas. 

Lietuvos žurnalistų sąjunga ir kelių redakcijų žurnalistai prašė, kad teismas įpareigotų vyriausybę atkurti ir pateikti garso įrašą iš praėjusių metų spalio 3 dienos pasitarimo, kur svarstytos įstatymo pataisos dėl galimybės neatlygintinai naudotis registrų duomenimis.

Administracinis teismas nurodė, kad vyriausybės pasitarimuose klausimai ir pasisakymai atspindi tik preliminarias politikų pozicijas, todėl visuomenės teisę žinoti užtikrino pasitarimo protokolas. 

Anot teismo, žurnalistų siekis gauti pasitarimo garso įrašą yra vertintinas kaip noras gauti perteklinę informaciją, nes šių įrašų darymas įstatymuose nebuvo apibrėžtas kaip vyriausybės viešoji funkcija.

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius sakė, kad teismo sprendimas tikriausiai bus skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. 

„Mes puikiai suprantame, kad priimant sprendimus labai svarbu išgirsti kiekvieną ministrų argumentą, kiekvieną premjero argumentą, kai jie pritaria ar nepritaria projektui“, – teigė D. Radzevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi