Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

A. Zuokas: reikia stengtis, kad moksleiviai nenorėtų vykti į sukarintas stovyklas Rusijoje

BNS 2015.09.08 13:45

Dėl Vilniaus moksleivių išvykų į Rusijos remiamas sukarintas stovyklas šiandien reikia ne ieškoti kaltųjų, o rasti priemonių, kad moksleiviai jų nesirinktų, sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Dėl Vilniaus moksleivių išvykų į Rusijos remiamas sukarintas stovyklas šiandien reikia ne ieškoti kaltųjų, o rasti priemonių, kad moksleiviai jų nesirinktų, sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

„Lietuvoje dažnai daug kas įvyksta dėl mūsų kvailo „biednumo“ – jei kažkas kviečia ir apmoka, tai visi mielai važiuoja. Kitą vertus – kodėl mes to nedarome? Pavyzdžiui, Šaulių sąjunga yra mažai finansuojama lyginant su poreikiais, arba su tuo, ką mes matome (...). Šiandien vis dėlto reikia ieškoti ne kaltų, o ką padaryti, kad taip nebūtų“, – BNS šeštadienį sakė A. Zuokas.

Sostinės meras tvirtino apie miesto moksleivių dalyvavimą sukarintose Rusijos remiamose stovyklose sužinojęs tik iš žiniasklaidos ir dėl šios informacijos savivaldybėje atliekamas tyrimas, tad savo įvertinimą žadėjo pateikti jam pasibaigus.

Jis taip pat informavo, kad nustačius, jog buvo padarytos „atsakingų asmenų klaidos“, jie bus įvertinti. Tačiau A. Zuokas taip pat sakė manantis, kad svarbiau ne išsiaiškinti kaltuosius, o imtis priemonių, kad taip nebenutiktų.

„Suprantama, kad tai, kas vyksta, taip neturėtų būti. Didesnis klausias – kaip padaryti, kad taip nebūtų. Mes nesame sovietinė valstybė ir mes negalime sukontroliuoti, ką žmogus daro laisvu laiku, vasarą ar panašiai. Čia daugiau įsitikinimų, auklėjimo reikalas“, – sakė A. Zuokas.

Ketvirtadienį 15min.lt paskelbė, kad Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos ir Vasilijaus Kačalovo gimnazijos moksleiviai nuolat vežami į sukarintas stovyklas Rusijoje, kurių vienas iš tikslų – atrinkti ir auginti būsimus Kremliaus karius.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pranešė, jog ministerija taip pat pradėjo tyrimą gavusi informacijos apie šiuos atvejus.

Valstybės saugumo departamentas teigia nuolat informuojantis valstybės vadovus, taip pat ir Švietimo ministeriją apie kasmet vykstančias tokias stovyklas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi