Lietuvoje

2014.10.11 10:35

Gyventojai raginami nusistatyti telefonuose perspėjimų apie nelaimes gavimą

BNS 2014.10.11 10:35

Gyventojai raginami savo telefonuose nusistatyti pranešimų apie nelaimes gavimą.

Gyventojai raginami savo telefonuose nusistatyti pranešimų apie nelaimes gavimą.

Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Civilinės saugos valdybos viršininko pareigas laikinai einančio Ernesto Trunovo, norintiems gauti perspėjimo pranešimus tereikia savo mobiliajame telefone nusistatyti tinklo pranešimų priėmimo funkciją.

Kitą savaitę, trečiadienį, numatomas perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, o teisingai nustačiusieji savo mobiliuosius gaus trumpuosius perspėjimo pranešimus apie sistemos patikrinimą ir į savo telefonus.

„Iš esmės jeigu jie nori gauti tokius pranešimus, tai raginame nusistatyti tą funkciją ir tiesiog naudotis paslauga, kuri yra nemokama ir, mano galva, naudinga. Bandymas teisingai nusistatyti telefonus būtų dar vienas žingsnelis pasirūpinti savo saugumu“, – BNS šią savaitę sakė E. Trunovas.

Anot jo, pranešimų gavimą užsisakę gyventojai periodiškai gauna bandomuosius pranešimus, kad žinotų, jog sistema veikia ir jų telefonai nustatyti teisingai.

„Jie nuolat pastaruoju metu siunčiamos kas mėnesį. Trumpieji tinklo pranešimai yra tokia technologinė galimybė – jie kitaip nei SMS ateina ne į konkretų telefono numerį, bet į tam tikrą teritoriją – visi, esantys toje teritorijoje, kurią reikės perspėti, gaus pranešimus, jeigu bus nusistatę tą funkciją“, – pasakojo PAGD atstovas.

Jis teigė negalintis pasakyti, kiek gyventojų jau sėkmingai gauna tokius pranešimus.

Apie nelaimes ir gresiančius pavojus gyventojai būtų perspėjami ne tik pranešimais į telefonus, bet ir įjungiant sirenas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.