Lietuvoje

2019.03.06 08:57

Į Lietuvą atvyksta Sakartvelo prezidentė

LRT.lt 2019.03.06 08:57

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadieni susitiks su Sakartvelo vadove Salome Zurabišvili.

Sakartvelo vadovė į Lietuvą atvyksta su oficialiu vizitu. Tai vienas pirmųjų naujai išrinktos prezidentės užsienio vizitų.

Valstybių vadovės aptars dvišalių santykių stiprinimą, Sakartvelo pasirinktą euroatlantinės integracijos kryptį, valstybės raidai strateginių reformų pažangą, padėtį Rusijos okupuotose Sakartvelo teritorijose.

Lietuva ir Sakartvelas – tai valstybės, kurioms tiesiogiai ir vienoms pirmųjų tenka susidurti su hibridinėmis grėsmėmis, todėl vizito metu daug dėmesio bus skiriama atsako joms stiprinimui.

Prezidentė kartu su Sakartvelo vadove kovo 8 d. 9 val. lankysis Lietuvos nacionaliniame kibernetinio saugumo centre. Vizito metu abiejų šalių gynybos ministrai pasirašys Ketinimų deklaraciją dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje.

Daugiau nei 50 tūkstančių kibernetinių atakų, nukreiptų prieš jautriausius valstybinius sektorius, kasmet sulaukianti Lietuva ėmėsi ryžtingų veiksmų, kibernetinio saugumo srityje, sėkmingai apjungė valstybines ir privačias pastangas, sutvarkė tam būtinus įstatymus ir laikoma viena saugiausių kibernetine valstybe pasaulyje.

Lietuva taip pat vadovauja pagal ES PESCO bendradarbiavimo projektą kuriamoms kibernetinėms greitojo reagavimo pajėgoms ir kartu su JAV Kaune kuria regioninį kibernetinio saugumo centrą.

Sakartvelo prezidentė taip pat susitiks su kitais Lietuvos valstybės vadovais, Antakalnio kapinėse pagerbs už Lietuvos laisvę žuvusių kovotojų atminimą, lankysis Signatarų namuose ir apžiūrės Vasario 16-osios Aktą.