Lietuvoje

2019.03.06 06:27

„MG Baltic“ bylos posėdis: į teismą kviečiamas Gentvilas

ELTA2019.03.06 06:27

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas po pertraukos grįžta nagrinėti rezonansą sukėlusios vadinamosios ,,MG Baltic“ bylos. Teismo posėdyje bus tęsiama liudytojo, Liberalų sąjūdžio pirmininko Eugenijaus Gentvilo apklausa.

Praėjusiame teismo posėdyje E. Gentvilas teigė neabejojąs partijos skaidrumu ir tikįs, kad partija bus išteisinta. E. Gentvilas patikino, kad partijai pinigų užteko, todėl apie kitus partijos finansavimo šaltinius partijoje net nesvarstė.

,,Mums, kaip partijai, pinigų užteko, ir mes kitų finansavimo šaltinių niekada neaptarinėjome. Aš niekad nekalbėjau nei su partijos nariais ar rėmėjais apie kitus finansavimo šaltinius (...) Neabejoju savo partijos skaidrumu“, – sakė E. Gentvilas.

Taip pat teisme trečiadienį liudyti pakviesti Rimantas Juškėnas, Raimondas Pužas, Valdas Stukas, Justina Kašėtaitė.

ELTA primena, kad rezonansą sukėlusioje ,,MG Baltic“ politinės korupcijos byloje įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

Įtariama, kad buvęs Liberalų sąjūdžio partijos tarybos narys Šarūnas Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, Seimo narys Gintaras Steponavičius – 15 tūkst. eurų, buvęs ,,darbietis“ Vytautas Gapšys – daugiau nei 27 tūkst. eurų. Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 – praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.