Lietuvoje

2012.11.02 17:51

Dėl rinkėjų papirkimo – 5,2 tūkst. litų bauda

Šilutės rajono apylinkės teismas penktadienį dėl rinkėjų papirkinėjimo 5,2 tūkst. litų baudą skyrė Viktorui Mertinsui.

Šilutės rajono apylinkės teismas penktadienį dėl rinkėjų papirkinėjimo 5,2 tūkst. litų baudą skyrė Viktorui Mertinsui.

„Vyras pripažintas kaltu dėl rinkėjų papirkimo Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardoje per išankstinį balsavimą antrajame rinkimų į Seimą ture. Posėdžio metu kaltinamasis kaltės neprisipažino, tačiau teismas vadovavosi ikiteisminio tyrimo metu duotais parodymais, taip pat liudytojų parodymais ir kita bylos medžiaga, nes šie įrodymai tarpusavyje sutapo ir vieni kitiems neprieštaravo“, – žiniasklaidai sakė teismo atstovė spaudai Rasa Vekterienė, praneša Diena.lt.

Nuosprendis negalutinis – per 20 dienų jį galima apskųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Klaipėdos prokurorų duomenimis, policija užfiksavo, kaip vykstant išankstiniam balsavimui, trims rinkėjams buvo žadama sumokėti po dešimt – penkiolika litų arba nupirkti alkoholio už parduotus balsus. Jų pirkimu kaltinamas vyriškis rinkėjus savo automobiliu nuvežė į balsavimo vietą, o vėliau iš jų gavęs balsavimo šakneles parvežė namo.

Bylą tyrusi prokurorė įtariamajam siūlo pusę metų viešųjų darbų. Kokią bausmę skirti šiandien turėtų nuspręsti teismas. Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje per abu Seimo rinkimų turus iš viso pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl galimų pažeidimų. Tuo metu visoje Lietuvoje policija gavo apie penkis šimtus pranešimų ir pradėjo dvidešimt septynis ikiteisminius tyrimus.