Lietuvoje

2012.11.02 16:21

Seimo nariai spardosi prieš tai, kad jų darbo sąlygos pereitų prezidento filtrą

ELTA2012.11.02 16:21

Praūžus rinkimų vajui Seimo nariai vėl pabandė grįžti prie daug ginčų sukėlusio įstatymo projekto, kuriuo nustatomos jų darbo sąlygos. Tačiau politikų diskusijos atskleidė, kad jie iš viso nenori būti kaip nors suvaržyti.  

Praūžus rinkimų vajui Seimo nariai vėl pabandė grįžti prie daug ginčų sukėlusio įstatymo projekto, kuriuo nustatomos jų darbo sąlygos. Tačiau politikų diskusijos atskleidė, kad jie iš viso nenori būti kaip nors suvaržyti.

Pavyzdžiui, iki šiol joks įstatymas nereglamentavo, kaip turi būti naudojami pinigai parlamentinei veiklai. Be to, įstatymų leidėjai patys sau nusistatydavo ne tik pinigų kiekį, bet ir kitas garantijas. Dabar tai turėtų pereiti ir prezidento filtrą. Regis, būtent tai Seimo narius labiausiai erzina, rašo „Lietuvos rytas“.

„Dėl parlamentarų veiklos aprūpinimo garantijų turi apsispręsti išimtinai Seimas kitoms valdžioms nedalyvaujant“, – tvirtino konservatorius Rimantas Dagys.

Socialdemokratas Valerijus Simulikas šaipėsi iš tų kolegų, kurie yra siūlę mažinti išmokas ar kėsinosi į kitas privilegijas:  „Ar šiandien kas nors Lietuvoje atsimena šitų didvyrių pavardes ar veidus?“

V. Simulikas aiškino per rinkimų kampaniją įsitikinęs, jog rinkėjams ši tema neįdomi: „Šeimos reikalai arba institucijos reikalai yra pačios institucijos reikalas. Labai keistai atrodo, kai mums kažkas nurodinės, kaip mes turėtume gyventi, kaip turėtume dirbti. Parlamentas yra aukščiausia institucija. Keistai atrodo, kai mes norime turėti tėtį ar mamą, kurie mus viena ar kita forma auklės“.

Po tokių kalbų tautos išrinktieji iš projekto be didesnių diskusijų išbraukė siūlymus įteisinti atostogas, taip pat kitus jų gyvenimą galinčius apkartinti punktus... Dabar vadinamiesiems parlamentarų kišenpinigiams per mėnesį skiriami 2 138 litai. Išankstiniais apskaičiavimais, įteisinus naujoves politikų išlaidos gali būti daugiau kaip dvigubai didesnės.

Populiariausi

„AstraZeneca“ vakcina
Kauno pulsas 7

Lietuvoje

2021.02.24 10:54
Kauno pulsas

Matijošaičio siūlymą dėl „AstraZenecos“ vakcinų intervalo dozių Dulkys atmeta – skiepai veiksmingiausi po 12 savaičių

kritikuoja ir dėl judėjimo ribojimų tarp žiedinių savivaldybių
7
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.02.24 13:30

Vyriausybei siūloma karantiną pratęsti iki kovo 31-osios

siūloma atsisakyti kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse; atnaujinta 13.41
Globos namai/senatvė

Lietuvoje

2021.02.24 13:22

Beveik visi COVID-19 susirgę Lauksargių globos namų gyventojai buvo paskiepyti dviem dozėmis

NVSC atliks nuodugnų tyrimą; atnaujinta 16.30
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Lietuvoje

2021.02.24 08:37

Seimo pirmininkė neatmeta, kad prie parašų iniciatyvos prieš Raskevičių prisidėjo ir „valstiečiai“

partnerystės įteisinimui paramos ieškos ir opozicijos gretose; atnaujinta 09.50
Karantinas

Lietuvoje

2021.02.24 09:31

Lietuvoje per parą nustatytas 631 naujas koronaviruso atvejis, mirė dar 10 žmonių

atvejai globos ir slaugos namuose, darželiuose, įmonėse; atnaujinta 11.03