Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Pietų Korėjos kultūra Lietuvoje sklis per MRU

Savo vardą užrašyti korėjiečių kalba ar pasimatuoti nacionalinį korėjiečių drabužį ketvirtadienį buvo galima Mykolo Romerio universitete. Šios aukštosios mokyklos patalpose įsikūrė Karaliaus Sedžiongo institutas.

Savo vardą užrašyti korėjiečių kalba ar pasimatuoti nacionalinį korėjiečių drabužį ketvirtadienį buvo galima Mykolo Romerio universitete. Šios aukštosios mokyklos patalpose įsikūrė Karaliaus Sedžiongo institutas.

Asmenukė, pozuojant su tautine korėjietės suknele, – nedaug merginų Lietuvoje gali pasigirti tokią turinčios. Korėjos kultūros dienų proga Vilniuje galima susipažinti su nacionalinių instrumentų paroda, tautiniu kostiumu, Korėjos kino meistrų darbais. Keli šimtai moksleivių ir studentų ketvirtadienį spalvino kaukes, mokėsi unikalios graviūrų technikos, korėjiečių abėcėlės. Beje, Korėjoje ketvirtadienį švenčiama nacionalinė abėcėlės diena.

Korėjos kultūros dienos skirtos Mykolo Romerio universitete pradedančiam veikti Karaliaus Sedžiongo institutui. Oficialiai jis atidaromas nuo penktadienio. 

„Korėjiečių kalbą ir taip pat kultūrą, kaip neatsiejamą kalbos dalį, galima bus studijuoti Mykolo Riomerio universitete ir mes jau pradedam nuo kitos savaitės korėjiečių kalbos kursus“, – sako Karaliaus Sedžiongo instituto direktorė doc. Dr. Lora Tamošiūnaitė.

Pirmuosiuose korėjiečių kalbos kursuose jau užsiregistravo dalyvauti 60 žmonių. Institute bus teikiama pagalba ir ieškantiems mokslo ar verslo partnerių Pietų Korėjoje.

„Korėjos vyriausybė 2007 m. nusprendė pasaulyje steigti institutus, kurie skleistų korėjiečių kalbą ir kultūrą. Ir šiandien jau veikia per šimtą tokių institutų visame pasaulyje“, – teigia Karaliaus Sedžiongo instituto korėjiečių kalbos dėstytoja Hjundžung Kim.

Karaliaus Sedžiongo institutas pirmasis Baltijos šalyse. Sedžiongo vardu institutas pavadintas, nes šio Korėjos karaliaus iniciatyva 15-ojo amžiaus viduryje sukurta iki šių dienų naudojama abėcėlė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi