Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.05 15:58

Vėjas ir toliau siaučia Lietuvoje: paliko be elektros tūkstančius gyventojų

LRT.lt 2019.03.05 15:58

ESO skaičiuoja, kad be elektros visoje Lietuvoje buvo apie 3,5 tūkst. klientų (šiuo metu daugiausia Vilniaus regione).

Kaip praneša ESO, antradienį (00:00–15:00 val.) iš viso be elektros buvo virš 20 tūkst. klientų. Dalis be elektros buvo trumpą laiką, nes buvo operatyviai atkurtas elektros tiekimas, kita dalis klientų galbūt net nepajuto, nes buvo tik sekundinis elektros energijos pertrūkis, tačiau jie įtraukiami į bendrąją statistiką.

Daugiausia elektros tiekimo sutrikimų per šią dieną buvo Klaipėdos, Šiaulių, Kauno ir Alytaus regionuose. Elektros dingimus lemia sustiprėjęs vėjas ant elektros oro linijų verčiantis medžių šakas ar medžius, kurie nutraukia elektros oro linijas.

Kaip rašo portalas „Rinkos aikštė“, naktį visoje šalyje siautęs gūsingas vėjas ir lietus neaplenkė ir Kėdainių. Ypač daug žalos patyrė Paobelio kaimo gyventojai. 

Portale rašoma, kad vėjas rovė gyvenamųjų namų stogus, niokojo ūkinius ir pagalbinus pastatus, daužė langus. Nuo stiprios vėtros nukentėjo dešimtys šeimų – jų turtas suniokotas. Labiausiai nukentėjo gyvenamosios valdos esančios Kėdainių ir Nevėžio gatvėse. Šios gatvės atrodo kaip po karo. Visur mėtosi nuo stogų nuluptos atplaišos. Pragarišką naktį žmonės prisimena su siaubu akyse ir pasakoja, kad viskas truko vos keletą minučių.

Kėdainių gatvėje vieno namo stogą vėjas suniokojo visiškai, o štai Nevėžio gatvėje stogas buvo pakeltas su visomis konstrukcijomis ir nuneštas į kitą pusę, teigia „Rinkos aikštė“. Čia nuo stichijos nukentėjo ir daugiau šeimų. Šioje gatvėje taip pat dužo ir namų stiklai – daugiausia taip atsitiko dėl užgriuvusių medžių. Nugriuvusius medžius šalina Pelėdnagių seniūnijos darbininkai, dirba sunkioji technika. Naktį ant gatvių nuvirtusius kelis medžius teko šalinti ir Pramonės ugniagesių komandai.

„Atkreipiame dėmesį, kad elektros energijos sutrikimus šalina gausios ESO ir rangovų pajėgos – virš 100 operatyvinių brigadų, dirbusių ir naktį, ir visą šią dieną, kad klientams būtų kuo greičiau būtų atkurtas elektros tiekimas“, – rašoma ESO pranešime.

ESO primena, jog, pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius elektros laidus, griežtai draudžiama juos liesti, artintis ar mėginti ką nors daryti ir patariame nedelsiant apie tai pranešti ESO gedimų registravimo trumpuoju numeriu 1852 (skambutis nemokamas), bendruoju pagalbos telefonu 112.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi