Lietuvoje

2019.03.05 13:41

Liberalų sąjūdis stoja į kovą EP rinkimuose: penketuke ir partijos pirmininkas Gentvilas

LRT.lt2019.03.05 13:41

Liberalų sąjūdis pradėjo ruoštis Europos Parlamento rinkimams – partija pirmoji iš visų politinių partijų įteikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) partijos ir jos keliamų kandidatų pareiškinius dokumentus dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.

„Šių metų Europos Parlamento rinkimai – išskirtinai svarbūs. Jie nulems, ar ateities Europa bus atvira ir vieninga, ar nugalės susiskaldymo ir nacionalizmo nuotaikos. Mes, liberalai, pasisakome už europietišką Lietuvą ir už tvirtą, bendromis vertybėmis grįstą Europos Sąjungą“, - akcentuoja pareiškinius dokumentus VRK pateikusi Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Politikė kartu su dar 19 kandidatų yra viena iš liberalų keliamų kandidatų Europos Parlamento sąraše. Pirmą kartą partijos istorijoje pretendentai būti kandidatais rinkimuose buvo reitinguojami visuotiniu partijos narių elektroniniu balsavimu.

Į pirmąjį penketuką partijos nariai iškėlė dabartinį europarlamentarą Petrą Auštrevičių, Seimo narę V. Čmilytę-Nielsen, partijos pirmininką parlamentarą Eugenijų Gentvilą, Žmogaus teisių vyriausiąjį konsultantą Seimo kontrolierių įstaigoje Arminą Lydeką ir Neringos savivaldybės tarybos narį Andrių Bagdoną.

„Į šiuos rinkimus Liberalų sąjūdis eina su stipria komanda ir su 15-os pasiūlymų programa europietiškai Lietuvai. Mūsų vizija – demokratiška ir klestinti Europos Sąjunga, paremta besąlygiška pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms. Visą savo programą visuomenei pristatysime netolimoje ateityje“, - sako V. Čmilytė-Nielsen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt