Lietuvoje

2019.03.05 06:31

Prezidentė susitiks su Seimo valdyba: aptars parlamento pavasario sesijos darbus

LRT.lt2019.03.05 06:31

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį susitiks su Seimo valdyba aptarti svarbiausių prasidedančios parlamento pavasario sesijos darbų.

Prezidentė su Seimo vadovybe susitinka kasmet, prieš kiekvieną pavasario ir rudens sesijos pradžią.

Šalies vadovė išskiria prioritetus, kurie naujajame politiniame sezone pareikalaus susitelkimo, didelės atsakomybės ir stiprios politinės valios, priimant sprendimus. Tai – demokratinių vertybių ir Konstitucijos viršenybės gynimas, kova su korupcija, ypač – teismų sistemoje, šalies saugumo ir gynybos stiprinimas.

Vienas svarbiausių antikorupcinių veiksnių yra viešumas, todėl pavasario sesijai Prezidentė teikia Akcinių bendrovių ir Nekilnojamojo turto registro įstatymų pataisas, kurios atvertų visuomenei valstybės registrų duomenis.

Pateikimo Seime laukia šalies vadovės iniciatyva parengtos Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos, kurių tikslas – depolitizuoti viešuosius pirkimus, nustatant draudimą politikams ir politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams dalyvauti viešųjų pirkimų komisijose.

Prezidentės inicijuotos Darbo kodekso pataisos stiprins viešojo sektoriaus skaidrumą ir stabdys korupciją, nepotizmą. Viešajame sektoriuje įdarbinamiems vadovams ir specialistams būtų skelbiamos viešos atrankos.

Seime dar nesvarstyti praėjusiose sesijose Prezidentės pateikti siūlymai, kuriais siekiama formuoti tik aukštos ir nepriekaištingos reputacijos teisėjų korpusą, pažaboti korupciją, užtikrinti sąžiningą konkurenciją ir vartotojų apsaugą.

Seimo politinės valios dar laukia šalies vadovės pateikta iniciatyva riboti antstolių atlygį ir piktnaudžiavimą įgaliojimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.