Lietuvoje

2014.10.09 11:18

Konservatoriai siūlys bausti už dalyvavimą Rusijos jaunimo sukarintose stovyklose

BNS2014.10.09 11:18

Konservatoriai siūlys bausti už dalyvavimą Rusijos jaunimo sukarintose stovyklose, paaiškėjus, kad į jas galėjo būti vežami Vilniaus rusiškų mokyklų moksleiviai.

Konservatoriai siūlys bausti už dalyvavimą Rusijos jaunimo sukarintose stovyklose, paaiškėjus, kad į jas galėjo būti vežami Vilniaus rusiškų mokyklų moksleiviai.

„Registruosime Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kad dalyvavimas kariniuose dariniuose, priklausančiuose priešiškoms ar potencialiai priešiškoms valstybėms, ar tai būtų Rusija, ar tai būtų islamistinės teroristinės organizacijos, būtų baudžiamas Baudžiamojo kodekso nustatyta tvarka, taip mažinant paskatas, išaiškinant pasekmes ties jaunuoliams, kurie norėtų svarstyti tokį kelią, kad tai yra nusikaltimas prieš Lietuvos valstybę. Dabar BK apie tai nutyli“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Seime pranešė konservatorius Mantas Adomėnas.

Opozicija ketvirtadienį pasiaiškinti dėl situacijos į posėdį kviečia švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį. Pasak konservatorių, ministras turėtų paaiškinti „viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, kad Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinėje mokykloje vyresniųjų klasių moksleiviai sukarintose stovyklose Rusijoje ruošiami tapti Rusijos desantininkais“.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai taip pat kreipiasi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamą veiką, veikimo prieš valstybę.

„Tos dvi mokyklos, Sofijos Kovalevskajos ir Vasilijaus Kačialovo, kurių vardai nuskambėjo šioje teroristų rengimo byloje, gali būti toli gražu ne baigtinis skaičius. Todėl mes kreipiamės į Generalinę prokuratūrą, nes tame matome nusikaltimo sudėtį – ir pasinaudojimas nepilnamečiais, įtraukimas į nusikalstamą veiką, ir padėjimas veikti prieš Lietuvos respubliką“, – sakė M.Adomėnas.

„Reikia ištirti, ar panašūs verbavimo tinklai neveikia, Vilniaus, Klaipėdos, Visagino, Vilniaus rajono tautinių mažumų mokyklose“, – pažymėjo konservatorius. Jis taip pat siūlo minėtų dviejų mokyklų vadovus nušalinti nuo pareigų, kol vyks tyrimas, „kad nebūtų slepiami pėdsakai,nes dabar yra pagrindo manyti, kad vyko tiesioginis šių mokyklų vadovų bendrininkavimas veiklose“.

D. Pavalkį iškvietė pasiaiškinti

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius ketvirtadienį per Seimo seniūnų sueigą pareikalavo į posėdį iškviesti švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį dėl sostinės rusiškų mokyklų abiturientų, esą vežamų į sukarintas stovyklas Rusijoje.

Pasak konservatorių, ministras turėtų paaiškinti „viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, kad Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinėje mokykloje vyresniųjų klasių moksleiviai sukarintose stovyklose Rusijoje ruošiami tapti Rusijos desantininkais“.

„Šis atvejis sukėlė daug neramių minčių, kaip Lietuvoje, pasinaudojant Lietuvos institucijomis, būtent Lietuvos mokyklomis, finansuojamomis iš Lietuvos biudžeto, yra vykdoma prieš valstybę nukreipta veikla. Mes matome, kaip kuriamas šnipinėjimo tinklas, verbuojami jaunuoliai vykti į stovyklas, neva taikiais tikslais, bet ten, tikėtina, prie jų prieina Rusijos žvalgybų karininkai ir ieško žmonių, kurie galėtų dirbti grįžę į Lietuvą“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Seime sakė konservatorius Mantas Adomėnas.

„Jiems suteikiami kariniai įgūdžiai, vėlgi indoktrinacija, kurie galės būti nukreipti prieš Lietuvą, panašiai kaip dabar Rusijoje parengiami teroristai kovoti Ukrainoje. Kitaip tariant, Lietuvos piliečiai rengiami veikti prieš valstybę, ir ypač sunkus to reiškinio aspektas, kad pasinaudojama nepilnamečiais, jų brandos stygius panaudojamas kaip galimybė juos indoktrinuoti ir nukreipti prieš valstybę“, – kalbėjo konservatorius.

Naujienų portalas 15min.lt paskelbė, kad Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos moksleiviai nuolat vežami į sukarintas stovyklas Rusijoje, kurių vienas iš tikslų – atrinkti ir auginti būsimus Kremliaus karius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt