Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.04 17:35

Butkevičius apie LSDP pasirodymą rinkimuose: tai – įrodymas, kad visuomenė Palucko nepripažino

Ineta Nedveckė, LRT.lt 2019.03.04 17:35

Dabartinis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas į partiją neatvedė nė vieno stipraus lyderio, kuris pelnytų pasitikėjimą savivaldoje, o šie rinkimai – įrodymas, kad Gintauto Palucko, kaip partijos lyderio, visuomenė nepripažino. Taip sako buvęs partijos lyderis, ekspremjeras Algirdas Butkevčius.

„Ponui Paluckui reikia pripažinti, kad jo, kaip lyderio, visuomenė per tuos 2 metus nepripažino ir, tikiu, kad nepripažins ir artimiausiu metu. Savivaldos rinkimuose tai buvo akivaizdžiai parodyta“, – LRT.lt sakė jis.

2017 metų pabaigoje LSDP skilo ir buvo įkurta Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija, kuriai iki šiol priklauso ir A. Butkevičius.

Tiesa, į vėliau įkurtą Lietuvos socialdemokratų darbo partiją jis taip ir neįstojo. Savivaldos rinkimuose LSDP buvo trečia pagal populiarumą partija savivaldoje (pirmoje vietoje – įvairūs rinkimų komitetai, antroje – konservatoriai): pirmame ture laimėjo arba į antrąjį turą pateko 27 iš 60 savivaldybių merai, LSDP daugiausiai mandatų surinko 16 savivaldybių.

Rinkimai 2019. Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai

Rodos, rezultatai neblogi, tačiau A. Butkevičius pabrėžia – šie merai jau yra laimėję ankstesniuose rinkimuose, o naujų politikos žvaigždžių skliaute kol kas nematyti.

„Liūdina tai, kad partijoje įvykę pasikeitimai, t. y., partijos pirmininko pasikeitimas, per tuos 2 metus tikrai neparodė dar nė vieno naujo žmogaus Socialdemokratų partijoje, kuris būtų laimėjęs rinkimus arba pretenduotų laimėti antrajame ture. Praktiškai Socialdemokratų partijos rinkimų rezultatai priklausė nuo merų, kurie dirbo jau ilgą laiką“, – komentavo buvęs LSDP pirmininkas.

O vienas didžiausių partijos pralaimėjimų – didieji miestai: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje nei tarybose, nei mero postuose vietos LSDP neatsirado.

„Blogiausia tai, kad partijos lyderis, dalyvaudamas Vilniaus miesto rinkimuose, užima tik 7 vietą“, – akcentavo A. Butkevičius.

Labiausiai koją pakišo, pasak A. Butkevičiaus, pirmininko G. Palucko darbas, kuris viešai politiniame gyvenime nesimato. Esą jau seniai egzistuoja įtampa, kad būtina paklusti visiems partijos vadovybės nurodymams, nes nepaklusus laukia išmetimas iš partijos.

A. Butkevičius anksčiau yra užsiminęs, kad turi viziją socialdemokratus suvienyti. LRT.lt A. Butkevičius atskleidė, kad su tokia mintimi buvo kreipęsis į G. Palucką, bet šis, žadėjęs susisiekti, to taip ir nepadarė.

„Matyt, negali perlipti per save ar kažkokių ambicijų nugalėti“, – svarstė A. Butkevičius.

G. Paluckas: jaučiuosi išlaisvintas

G. Paluckas pirmadienio rytą vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo, kad kai kurie rinkėjai jį mato ne kaip savivaldos, o kaip nacionalinio lygio politiką. „Esu sutikęs nemažai rinkėjų, kurie mano, jog aš esu Seimo narys, arba tiesiai šviesiai sako: „Nematome tavęs kaip mero.“ Galbūt matome kaip premjerą, kaip politinės partijos lyderį. Tai tikrai galėjo lemti daugelio apsisprendimą“ , – situaciją pirmadienį aiškino G. Paluckas.

Pasak jo, jau iš anksto buvo numanoma, kad socialdemokratams Vilniuje per šiuos rinkimus bus sudėtinga, tad skirti ir palyginti nedideli finansiniai ištekliai.

Vilniaus mieste, pasak jo, balsai išsibarstė dėl plataus kandidatų sąrašo, o taip pat buvo akivaizdu ir tai, kad į centro kairę taikys dvi naujos politinės jėgos – „Darbo partija“ ir „valstiečiai“.

„Logiškai kyla klausimas – kieno sąskaita? „Tvarka ir teisingumas“, socialdemokratai ir „Lietuvos sąrašas“ yra tie centro kairės atstovai, kurių sąskaita tai ir turėtų vykti.

Šio spaudimo Vilniuje mes neišlaikėme ir dėl tos priežasties 4 proc. neperlipome“, – aiškino G. Paluckas.

Jis sakė nesikratantis savo asmeninės, kaip kandidato į merus, atsakomybės: „Tikslų nepasiekiau.“

Pasak jo, artimiausiu 4 metai bus skirti naujo starto strategijai kurti: „Turime 4 metus išspręsti visas socialdemokratų paskirties ir veido Vilniaus mieste problemas ir mes tai padarysime.“

Netekdamas vicemero posto, jis sakė, kad situaciją tai jam netgi lengvina.

„Jaučiuosi išlaisvintas – galiu atsidėti visai Lietuvai. Kai reikia blaškytis taro Fabijoniškių, Salininkų ir Šilutės, tai kenkia politinės veiklos rezultatyvumui“, – sakė socialdemokratų lyderis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi