Lietuvoje

2019.03.01 21:57

Vilniečiai nepatenkinti, kad vaikų negali leisti į tas mokyklas, į kurias nori

Sostinėje prasidėjo elektroninė registracija į Vilniaus mokyklas naujiems mokslo metams. Kai kurie tėvai nepatenkinti, kad jų vaikai turės eiti į savivaldybės priskirtas mokyklas, o ne į tas, į kurias jie norėtų leisti atžalas.

Būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas ir atvykusių gyventi į sostinę, tėvai nuo kovo 1-osios turi elektroniniu būdu registruoti savo vaikus į Vilniaus mokyklas naujiems mokslo metams specialioje Vilniaus savivaldybės svetainėje.
Registruojantis jie privalo pasirinkti tą mokyklą, kuri yra savivaldybės priskirta pagal gyvenamąją vietą, tuomet gali pasirinkti ir kitas dvi mokyklas, į kurias nori vesti savo vaiką. Į pasirinktas mokyklas vaikas bus priimtas tik jei liks laisvų vietų priėmus visus moksleivius, savivaldybės priskirtus pagal gyvenamąją vietą.
Dviejų vaikų tėvas Darius sako, kad gyvenamąją vietą Vilniuje rinkosi galvodami apie tai, į kokią mokyklą eis jų vaikai. Nusipirko būstą, tikėdamiesi, kad jų atžalos eis į Simono Daukanto progimnaziją, kurią jie vadina gera mokykla.
„Ir daug metų [mokykla] buvo tai gatvei priskirta, bet praeitais metais padarytas perskirstymas ir prioritetą gavo mokykla, kuri, švelniai tariant, nepapuola į 300-uką mokyklų pagal reitingavimo sistemą“, – kalba Darius Guoba.
Simono Daukanto progimnazijos direktorė sako, kad pirmokų pagal tėvų pageidavimą ne iš priskirtos teritorijos greičiausiai priimti negalės.
S. Daukanto progimnazijos direktorė
„Labai sunku todėl, kad sutalpinam savo teritorijos ir keletą vaikų, kurie turi pirmumą“, – aiškina S. Daukanto progimnazijos direktorė Rita Lūžienė. Pirmumą turi specialių poreikių vaikai.
„Norėtųsi atkreipti savivaldybės dėmesį į tuos dalykus: jeigu viena mokykla visais metais turi laisvų vietų ir į ją niekas nenori eiti, tai, ko gero, yra problema ir ne vienų problema, – galbūt kažkas su vadovybe negerai, kažkas su mokytojais negerai“, – kalba Darius Guoba.
„Kiekvienas tėvelis turi savo nuomonę ir mes ją gerbiame, todėl siūlome pasirinkti 3 įstaigas, bet užtikriname būtent vieną teritorinę įstaigą. [...] Mes pagal teritoriją būtent pagal deklaruotų vaikų skaičių, pasižiūrime ir taip komplektuojame klases“, – aiškina Vilniaus švietimo departamento direktorė Alina Kovalevskaja.
Tėvai registruoti savo vaikus į mokyklas gali iki gegužės pabaigos arba iki kovo pabaigos, jei į jų pasirinktą mokyklą yra stojamieji. Nuo registravimo laiko galimybė patekti į mokyklas nepriklauso.