Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Premjeras užsimena, kad gynybos biudžetas gali augti sparčiau nei planuota

BNS 2015.09.08 13:45

Jungtinėse Valstijose viešintis ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius užsiminė, kad Lietuvos gynybos biudžetas gali augti sparčiau nei planuota, o 2 proc. nuo BVP rodiklį šalis gali pasiekti jau 2017 metais.

Jungtinėse Valstijose viešintis ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius užsiminė, kad Lietuvos gynybos biudžetas gali augti sparčiau nei planuota, o 2 proc. nuo BVP rodiklį šalis gali pasiekti jau 2017 metais.

„Ministras Pirmininkas A. Butkevičius teigė, kad 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybai būtų galima pasiekti jau 2017 metais, jei išlaidos gynybai būtų didinamos tokiais tempais kaip iki šiol. Tačiau premjeras akcentavo, kad tai yra tik tikimybė, kuri priklausys nuo ekonominės bei geopolitinės situacijos“, – BNS informavo Vyriausybės spaudos tarnyba.

Taip Vyriausybės atstovai patikslino „Pittsburg Post-Gazette“ laikraščio interneto svetainėje paskelbtą rašinį. Anot jo, interviu JAV premjeras sakęs, jog Lietuvos gynybos biudžetas sieks apie 2 proc. BVP jau 2017 metais.

2 proc. BVP yra NATO šalių sutartas gynybos biudžeto rodiklis. Lietuvos politinės partijos šiemet pasirašė susitarimą, kad jis būtų pasiektas iki 2020 metų.

„Vyriausybės vadovas interviu sakė, kad Vyriausybė laikosi pagrindinių politinių partijų susitarimo – 2 proc. BVP gynybai skirti iki 2020 metų su galimybe tai padaryti anksčiau“, – teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos komentare.

Šiemet Lietuvos krašto apsaugos finansavimas siekia 0,89 proc. BVP. Priėmus Vyriausybės siūlomą biudžetą, kitąmet šis rodiklis padidėtų iki 1,11 proc.

Absoliučiais skaičiais Krašto apsaugos ministerijos finansavimas kitąmet, palyginti su šiais metais, turėtų išaugti trečdaliu iki 424,5 mln. eurų, arba 1 mlrd. 465,7 mln. litų.

Išlaidas krašto apsaugai Lietuva didina reaguodama į Rusijos veiksmus Ukrainoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi