Naujienų srautas

Lietuvoje2012.10.31 13:23

Naujajame Seime – 26 milijonieriai

ELTA 2012.10.31 13:23

Į naująjį Seimą, pagal Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) visų rinkimų kandidatų pateiktas turto ir pajamų deklaracijas, pateko 26 milijonieriai. Daugiausia jų – po 8 – Darbo ir Socialdemokratų partijose. 

Į naująjį Seimą, pagal Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) visų rinkimų kandidatų pateiktas turto ir pajamų deklaracijas, pateko 26 milijonieriai. Daugiausia jų – po 8 – Darbo ir Socialdemokratų partijose.

Turtingiausias Seimo narys – Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, kuris privalomo registruoti turto, vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių, piniginių lėšų bei suteiktų paskolų deklaravo už kiek daugiau negu 60 mln. litų.

Toliau Darbo partijos milijonierių sąraše už V. Uspaskicho, deklaravusio turto už 60,04 mln. litų, rikiuojasi dar 7 milijonieriai – Vilniaus savivaldybės tarybos narys, buvęs europarlamentaras Šarūnas Birutis (deklaravo turto už 5,76 mln. litų), Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus (2,04 mln.), jo žmona Živilė Pinskuvienė (1,67 mln.), Vydas Gedvilas (1,65 mln.), Kęstutis Daukšys (1,47 mln.), buvęs socialliberalų lyderis Artūras Paulauskas(1,16 mln.), Dangutė Mikutienė (1,06 mln.) ir Sergejus Ursulas (1,05 mln.).

Tarp socialdemokratų milijonierių „pirmauja“ jau ne kartą į Seimą rinktas Bronius Bradauskas, kurio turtas vertinamas 24,91 mln. litų. Už jo rikiuojasi Darius Petrošius (1,65 mln.), Arvydas Mockus (1,35 mln.), Artūras Skardžius (1,23 mln.), Marija Aušrinė Pavilionienė (1,19 mln.), Vilija Blinkevičiūtė (1,17 mln.), Vytenis Povilas Andriukaitis (1,17 mln.) ir Giedrė Purvaneckienė (1,09 mln.).

Keturi milijonieriai – Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų sąraše. Tai – žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, deklaravęs turto už 1,60 mln. litų, operos solistas Vytautas Juozapaitis (1,16 mln.), Mantas Adomėnas (1,01 mln.) ir Rokas Žilinskas (1,00 mln.).

Tris milijonierius į Seimą deleguoja „Tvarka ir teisingumas“. Tai – Kęstutis Bartkevičius, deklaravęs turto už 2,01 mln. litų, Kęstas Komskis (1,40 mln.) ir Vytautas Kamblevičius (1,27 mln.).

Į Seimą išrinkti ir du Liberalų sąjūdžiui priklausantys milijonieriai – Kęstutis Glaveckas, deklaravęs turto už 3,69 mln. litų, ir Eugenijus Gentvilas, deklaravęs turto už 1,01 mln. litų.

Vienas milijonierius į Seimą pateko kaip „Drąsos kelio“ sąrašo narys – Valdas Vasiliauskas, kurio turtas vertinamas 1,48 mln. litų.

Vienmandatėse apygardose išrinkti 9 milijonieriai – penki socialdemokratai (V. P. Andriukaitis – Žirmūnų apygardoje, B. Bradauskas – Kaišiadorių-Elektrėnų, A. Mockus – Saulės, D. Petrošius – Tauragės, A. Skardžius – Šilutės-Pagėgių), du „darbiečiai“ (Š. Birutis – Ignalinos-Švenčionių ir S. Ursulas – Naujosios Vilnios), vienas konservatorius (K. Starkevičius – Pramonės) ir vienas „tvarkietis“ (K. Bartkevičius – Mažeikių).

Likę milijonieriai į Seimą pateko per partijų sąrašus daugiamandatėje apygardoje.

2011 m. daugiausia pajamų gavę VRK pateiktoje deklaracijoje nurodė B. Bradauskas (2,97 mln. litų), V. Uspaskichas (1,65 mln. litų) ir K. Daukšys (1,05 mln. litų).

Beveik visų likusių milijonierių metinės pajamos svyruoja nuo 25,8 tūkst. litų (D. Petrošiaus) iki 329,8 tūkst. litų (V. Blinkevičiūtės). Išskirtinė – tik „darbietė“ Ž. Pinskuvienė, kuri nurodė, kad per metus gavo tik 4,9 tūkst. litų pajamų.

Paklaustas, ar neįžvelgia pajamų slėpimo kai kurių Darbo partijos narių deklaruotose itin mažose pajamų sumose, V. Uspaskichas yra sakęs, kad galbūt didžiąją dalį jų pajamų sudaro dividendai.

„Gal žmonės bando daryti ir gauti dividendus, jei turi savo įmones. Reikia žiūrėti. Aš galiu sau pasidaryti nedidelį atlyginimą, bet gauti per dividendus. Paprastas dalykas“, – praėjusią savaitę teigė V. Uspaskichas.

Didžiausią pajamų mokesčio sumą 2011 m. valstybei sumokėjo B. Bradauskas – 574,6 tūkst. litų. Daugumos būsimų Seimo milijonierių – 21 iš 26 – per metus sumokėtas pajamų mokestis svyruoja nuo 2,6 tūkst. litų (A. Paulausko) iki 40,4 tūkst. litų (V. Vasiliausko).

Pajamų mokesčio 2011 m. Lietuvos valstybei nemokėjusios nurodo Ž. Pinskuvienė ir europarlamentarė V. Blinkevičiūtė. Tik 907 litus pajamų mokesčio sumokėjo S. Ursulas, nors jo deklaruotos metinės pajamos – 292 tūkst. litų. V. Uspaskicho deklaruota metinė pajamų mokesčio suma irgi nėra itin didelė – 6,9 tūkst. litų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi