Lietuvoje

2014.10.08 10:42

Kaune be valstybinio darželio liko beveik 700 vaikų

BNS 2014.10.08 10:42

Kaune į valstybinius lopšelius – darželius nepateko 697 vaikai, trečiadienį rašo laikraštis „Kauno diena“.

Kaune į valstybinius lopšelius – darželius nepateko 697 vaikai, trečiadienį rašo laikraštis „Kauno diena“.

Šiais mokslo metais buvo 13 tūkst. 475 laisvos vietos miesto lopšeliuose ir darželiuose, o buvo priimta beveik tūkstančiu daugiau vaikų – 14 tūkst. 442. Pasak Švietimo ir ugdymo skyriaus vyresniosios specialistės Editos Mikelionienės, taip atsitiko, nes higienos normos leidžia priimti į grupes daugiau vaikų, nei yra numatęs pats darželis.

Nors be vietos liko 697 nuo rugsėjo lopšelius-darželius lankyti norėję vaikai, anot specialistės, dar yra laisvų vietų kai kuriuose miesto rajonuose įsikūrusiose ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Tačiau problema, kad visos jos – darželio ir priešmokyklinėse grupėse, o daugiausia nepatekusiųjų yra lopšelio amžiaus vaikai – nuo gimimo iki trejų metų.

„Laisvų vietų yra darželiuose Dainavos, Eigulių rajonuose, Panemunėje. Lopšeliuose laisvų vietų nėra, tačiau yra kelios įstaigos Dainavos ir Gričiupio rajonuose, kur eilės yra mažiausios. Aišku, tradiciškai labiausiai perpildyti darželiai yra Aleksote, Šilainiuose ir Centre“, – teigė E. Mikelionienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.