Lietuvoje

2012.10.31 17:37

Vyriausybė teikia Prezidentei skirti A. Gelūną ambasadoriumi UNESCO

LRT TV naujienų tarnyba2012.10.31 17:37

Vyriausybė trečiadienį nutarė teikti Prezidentei skirti kultūros ministrą Arūną Gelūną Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvos nuolatinėje atstovybėje UNESCO. 

Vyriausybė trečiadienį nutarė teikti Prezidentei skirti kultūros ministrą Arūną Gelūną Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvos nuolatinėje atstovybėje UNESCO.

Šis Lietuvai svarbus postas liko tuščias dar 2009 metais, kai buvo atšaukta ambasadorė Ina Marčiulionytė po nesėkmingo jos bandymo kandidatuoti į UNESCO generalinio direktoriaus postą.

Šiuo metu kultūros ministro pareigas einantis A. Gelūnas Lietuvos ambasadoriumi Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje taptų lapkričio 26 dieną.

„Lietuva, kai neturėjo ambasadoriaus prie UNESCO, iš tiesų šiek tiek prarado įtakos tokioje svarbioje organizacijoje. Mano tikslas būtų Lietuvą vėl įvesti į įvairius komitetus, į įvairius sprendžiamąją galią turinčius organus UNESCO. Kai šviesios atminties ambasadorė  Ugnė Karvelis baigė savo darbą ir Ina Marčiulionytė važiavo į UNESCO, visi sakė: ką dar įmanoma padaryti po U. Karvelis.

Bet matėme, kad  I. Marčiulionytė nuveikė didžiulius, labai reikšmingus darbus. Aš labai tikiuosi, kad tų darbų palikta ir man. Iš tikrųjų matau, kad ir paveldo srity, ir švietimo ir mokslo, ir inovacijų, ir įvairiose kitose srityse dar yra dirvonų, kuriuos reikės išarti“, – sakė A. Gelūnas.

A. Gelūnas baigė Vilniaus dailės akademiją, yra Vytauto Didžiojo universiteto filosofijos daktaras. 2001–2010 metais dirbo akademinį darbą įvairiuose šių aukštojo mokslo įstaigų padaliniuose, 1995–1997 m. stažavosi Nacionaliniame menų universitete Tokijuje. Nuo 2010-ųjų A. Gelūnas yra Lietuvos kultūros ministras.

Prezidentei pritarus, jis taptų trečiuoju Lietuvos ambasadoriumi nuolatinėje atstovybėje prie UNESCO po Ugnės Karvelis ir Inos Marčiulionytės.

Po Antrojo pasaulinio karo įkurta Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija skatina šalių bendradarbiavimą švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijų srityse, rūpinasi svarbiausių pasaulio kultūros objektų išsaugojimu. Organizacija vienija 195 valstybes ir 8 asocijuotas nares.

Lietuva turi ne vieną UNESCO saugomą objektą, tarp jų – Kuršių neriją, Vilniaus senamiestį, Kernavės istorinį archeologinį rezervatą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.