Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.07 14:17

D. Mažinto mokyklos baigimo atestatas – suklastotas, nustatė prokurorai

BNS 2014.10.07 14:17

Buvusio kultūros viceministro socialdemokrato Dariaus Mažinto brandos atestatas – suklastotas, nustatė tyrimą atlikę prokurorai.

Buvusio kultūros viceministro socialdemokrato Dariaus Mažinto brandos atestatas – suklastotas, nustatė tyrimą atlikę prokurorai.

Vilniaus apygardos prokuratūra nustatė, kad D. Mažinto nebuvo 1999 metais Vilniaus „Santaros“ vidurinę mokyklą baigusių mokinių sąrašuose.

Taip pat nustatyta, kad D. Mažinto stojant į aukštąją mokyklą pateikto Vilniaus „Santaros“ vidurinės mokyklos baigimo dokumento nurodytu registracijos numeriu yra užregistruotas kito brandos atestato išdavimas kitam asmeniui.

Kaip pažymi prokuratūra, tokio dokumento suklastojimas ir jo panaudojimas turėtų būti kvalifikuotas kaip nesunkus tyčinis nusikaltimas, tačiau senaties terminas suėjo dar 2006 metais, todėl ikiteisminis tyrimas nepradėtas.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius taip pat pavedė prokurorams priimti sprendimą dėl galimybės taikyti viešojo intereso gynimo priemones, atsižvelgiant į tai, kad be vidurinį išsilavinimą patvirtinančio brandos atestato asmuo neturi teisės studijuoti aukštesnės pakopos švietimo įstaigoje ir negali įgyti aukštojo išsilavinimo.

Abejones dėl D. Mažinto atestato viešai iškėlė konservatorius Vytautas Juozapaitis. Jis paskelbė, kad D. Mažintas į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją galėjo įstoti pateikęs suklastotą vidurinės mokyklos baigimo atestatą.

D. Mažinto praeitimi V. Juozapaitis ėmė domėtis, nes jam užkliuvo spraga tuometinio viceministro biografijoje. D. Mažintas nurodė, kad buvo įstojęs į M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir baigęs B. Dvariono muzikos mokyklą. Bet pastaroji yra tik formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokykla, o M. K. Čiurlionio menų mokyklos D. Mažintas nėra baigęs.

V. Juozapaitis kreipėsi į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir sužinojo, kad į ją stodamas D. Mažintas pateikė Vilniaus „Santaros“ vidurinės mokyklos atestatą. Tai politikui irgi sukėlė įtarimų, mat šioje mokykloje dėstoma rusiškai.

D. Mažintas iš viceministro posto atsistatydino kilus abejonėms, ar nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi