Lietuvoje

2012.10.31 11:24

V. Blinkevičiūtė EP pasirengusi iškeisti į ministrės postą?

ELTA 2012.10.31 11:24

Valdžios briedis jau nušautas, bet kaip pasidalinti laimikį, kad būtų patenkinta ir partija, ir Prezidentė? Dalybos lengvos nebus, rašo dienraštis „Kauno diena“. 

Valdžios briedis jau nušautas, bet kaip pasidalinti laimikį, kad būtų patenkinta ir partija, ir Prezidentė? Dalybos lengvos nebus, rašo dienraštis „Kauno diena“.

Seimo pirmininko ir jo pavaduotojų, komitetų pirmininkų postai – dėl šių šiltų kėdžių valdančiąją daugumą formuojančių partijų pokalbiai jau prasidėjo, tačiau daugiau klaustukų – dėl ministrų portfelių, ir dėl jų deramasi ne tik tarp partijų.

Pavyzdžiui, dėl vadovavimo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, „Kauno dienos“ žiniomis, Socialdemokratų partijoje aistras kelia europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė – ji dėl šio posto pasiryžusi atsisakyti europarlamentaro mandato.

Daugiausia debatų, žinoma, kelia trys vadinamosios pinigingiausios ministerijos – Susisiekimo, Ūkio ir Aplinkos. Viktoras Uspaskichas jau skelbia nusitaikęs į dvi iš jų – Susisiekimo ir Ūkio, tačiau manoma, kad Darbo partijai teks tik viena jų. Tikėtina, kad į ministro postą čia galėtų būti deleguotas tokio darbo jau ragavęs „darbiečių“ atstovas Kęstutis Daukšys.

Aplinkos ministru neatsisakytų tapti Rolando Pakso pavaduotojas Valentinas Mazuronis, o Europos Parlamente šiuo metu dirbantis Zigmantas Balčytis, neatmetama, galėtų vadovauti Susisiekimo ministerijai.  

Visi nori visko, išskyrus Finansų ir Užsienio reikalų ministerijas, kurios priklauso ne tik socialdemokratams, bet ir prezidentei. Taip antradienį buvo galima apibrėžti ministerijų dalybas, kurias pradėjo dabartinės opozicijos lyderiai, rašo „Lietuvos rytas“.

 Užsienio reikalų ministro kandidatūra jau beveik aiški. Tai buvęs socialdemokratų krašto apsaugos ministras, ambasadorius Linas Linkevičius. Pats socialdemokratų lyderis, realiausias kandidatas į premjerus Algirdas Butkevičius vakar patvirtino, kad ši kandidatūra jau derinta su šalies vadove.

Finansų ministro kandidatūrą dar gaubia migla. Užkulisiuose minimos tiek nepartinių veikėjų, kurių esą ir pageidautų Dalia Grybauskaitė, tiek partijos senbuvių pavardės. Tai buvęs Vertybinių popierių komisijos vadovas Vilius Šapoka, dar esą mąstantis, ką pasirinkti – Lietuvą ar Europą, europarlamentaras Zigmantas Balčytis, buvęs finansų ministras Valentinas Miltienis.