Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė įvertino suimtųjų laikymo sąlygas Šiaulių tardymo izoliatoriuje

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Šiaulių tardymo izoliatoriuje ir įvertino, kokiomis sąlygomis laikomi suimtieji.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Šiaulių tardymo izoliatoriuje ir įvertino, kokiomis sąlygomis laikomi suimtieji.

Dėl blogų kalinimo sąlygų Prezidentė per metus gavo 30 skundų, trečdalis jų – iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus, rašoma pranešime spauda.

Valstybės vadovei žmonės skundžiasi ne tik dėl blogų sąlygų laisvės atėmimo vietose. Teismai tenkina daugumą prokurorų prašymų asmenis suimti.

Prezidentės nuomone, perteklinės kardomosios priemonės, neužtikrinant žmogaus teisių ir garbę bei orumą nepažeidžiančių sąlygų, Lietuvai daro gėdą. Tokią praktiką ne kartą pasmerkė ir tarptautinės organizacijos.

Apžiūrėjusi Šiaulių tardymo izoliatorių, D. Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad šioje laisvės atėmimo vietoje patalpų būklė neatitinka Lietuvos ir tarptautinių teisės aktų reikalavimų.

„Izoliatoriuje suimtieji pasijunta netekę žmogaus teisių. Sąlygos, kuriose jiems tenka praleisti ištisus mėnesius, pamina jų žmogiškąjį orumą“, – sakė prezidentė.

Europos Žmogaus Teisių Teismas ne kartą pripažino Lietuvą pažeidus žmogaus teises ir pagrindines laisves. Vien todėl užsienio valstybių teismai atsisako išduoti nusikaltimus padariusius asmenis atlikti bausmę Lietuvoje.

Laukiant, kol iki 2022 metų bus įgyvendinta laisvės atėmimo vietų modernizavimo programa, teisingumo ministras, Kalėjimų departamento vadovybė ir atskirų laisvės atėmimo įstaigų vadovai privalo užtikrinti, kad būtų laikomasi bent minimalių tarptautinius reikalavimus atitinkančių standartų.

Į laisvės atėmimo vietas investuojama kiekvienais metais, patalpos remontuojamos, tačiau tempai pernelyg lėti, nesirūpinama elementariomis buities sąlygomis. Dalį jų šios įstaigos gali pagerinti savo jėgomis, be papildomo finansavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi