Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.07 09:59

Rusijos teismas spręs, ar sulaikytam Lietuvos laivui leisti išplaukti

Antradienį turėtų paaiškėti Rusijoje sulaikyto Lietuvos žvejybinio laivo „Jūros vilkas“ likimas. Rusijos teismas spręs, ar leisti laivui išplaukti už užstatą.

Antradienį turėtų paaiškėti Rusijoje sulaikyto Lietuvos žvejybinio laivo „Jūros vilkas“ likimas. Rusijos teismas spręs, ar leisti laivui išplaukti už užstatą.

Lietuvos pareigūnų teigimu, laivas sulaikytas tarptautiniuose vandenyse ir žvejodamas jis nekirto Rusijos sienos.

Lietuvoje registruotai įmonei „Arctic fishing“ priklausantis žvejybos laivas „Jūros vilkas“ Murmansko uoste stovi jau tris savaites. Čia jį atplukdė ginkluoti Rusijos pareigūnai, sulaikę jį netoli Norvegijos krantų – esą krabus žvejojęs laivas įplaukė į Rusijos teritorinius vandenis. Lietuvos pariegūnų teigimu, laivas sulaikytas tarptautiniuose vandenyse ir žvejodamas jis nekirto Rusijos sienos.

Nepaisant to, Lietuvos žvejybos laivo kapitonas Rusijoje patrauktas administracinėn atsakomybėn, o laivas areštuotas. Advokatai yra paprašę paleisti laivą už užstatą, dėl to antradienį ir spręs Rusijos teismas.

Anot Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, teritorija, kurioje laivas vykdė žvejybą ir buvo sulaikytas, yra Rusijos išskirtinėje ekonominėje zonoje, tačiau ši teritorija tuo pat metu yra administruojama Žvejybos Šiaurės rytų Atlante komisijos. Pasak diplomatų, šios komisijos taisyklių laivas nepažeidė.

Paleisti laivą Rusiją ragina ir Europos Sąjungos išorės veiksmų tarnyba. Už jūrų reikalus ir žuvininkystę atsakinga eurokomisarė pareiškė esanti „labai sunerimusi dėl to, kad Rusijos pasienio tarnybos prievarta sulaikė Lietuvos laivą“ ir pažadėjo dėti „visas pastangas, kad laivas būtų paleistas kuo greičiau.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi