Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:32

Į koaliciją kviečiami lenkai, Seimo Pirmininko postas – „darbiečiams“

ELTA, LRT.lt 2015.02.14 17:32

Aštuonis mandatus Seime gavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) bus kviečiama prisijungti prie valdančiosios daugumos. Tai nutarė antradienį Seime susitikę Socialdemokratų partijos, Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiai Algirdas Butkevičius, Viktoras Uspaskichas ir Rolandas Paksas. 

Aštuonis mandatus Seime gavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) bus kviečiama prisijungti prie valdančiosios daugumos.

Tai nutarė antradienį Seime susitikę Socialdemokratų partijos, Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiai Algirdas Butkevičius, Viktoras Uspaskichas ir Rolandas Paksas.

„Apsvarstėme ir sutarėme, kad pasikviesime Lenkų rinkimų akcijos vadovą pokalbiui dėl tolimesnio bendradarbiavimo. (...) Koalicija nėra uždara, manau, kad kitų partijų programinės nuostatos gali būti panašios į mūsų. Kodėl nesudaryti sąlygų jiems realizuoti ir kartu jas įgyvendinti?“ – žurnalistams sakė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas A. Butkevičius.

Tačiau kol kas jis nesiėmė atsakyti, į kokius postus galėtų pretenduoti LLRA atstovai.

Paklaustas apie Seimo Pirmininko postą, A. Butkevičius tvirtino, kad jis bus atiduotas Darbo partijai. „Šiandien mes dar neturime iš Darbo partijos jokių oficialių pasiūlymų, bet šitas postas bus atiduotas Darbo partijai“, – užtikrino A. Butkevičius.

Pasak jo, dėl ministerijų pasidalinimo tarp koalicijos partnerių dar nėra priimtas sprendimas. „Manau, kad kitos savaitei viduryje mes jau būsime pasiskirstę ministerijas“, – sakė A. Butkevičius.

Jo teigimu, ankstesniuose pokalbiuose Prezidentė pageidavo, kad su ja „būtų paderintos finansų ir užsienio reikalų ministrų kandidatūros“.

Darbo partijos lyderis V. Uspaskichas žurnalistams neatsakė, kokį kandidatą siūlys į Seimo Pirmininko postą. „Ateis laikas, ir Darbo partija pateiks kandidatūrą į Seimo Pirmininko postą“, – tepasakė jis.

Neoficialiomis žiniomis, Darbo partija į Seimo Pirmininkus gali pasiūlyti dabartinę Seimo vicepirmininkę Virginiją Baltraitienę.

 ELTA jau skelbė, jog Prezidentė Dalia Grybauskaitė pripažino, kad Vyriausybę formuos socialdemokratai, tačiau pabrėžė, kad Vyriausybės formavime negali dalyvauti partija, kuri rinkimuose įtariama padariusi daugiausiai pažeidimų, t. y. Darbo partija, o jos lyderiai teisiami.

A. Butkevičius tikisi, kad įtampa šiuo klausimu bus nuimta. „Manau, tikrai neužbėkime įvykiams už akių. Mes diplomatiniu keliu ieškosime sutarimo, ir manau, įtampa bus nuimta“ , – sakė politikas, įvardijamas kaip kandidatas į Premjero pareigas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi