Lietuvoje

2014.10.06 16:53

Medicinos klasteriai pasiteisino

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.10.06 16:53

Beveik prieš metus pradėti kurti pirmieji šalyje medicinos klasteriai, turintys užtikrinti tinkamą medicinos pagalbą visiems šalies gyventojams. Medikai sako, kad šios naujovės pasiteisino.

Beveik prieš metus pradėti kurti pirmieji šalyje medicinos klasteriai, turintys užtikrinti tinkamą medicinos pagalbą visiems šalies gyventojams. Medikai sako, kad šios naujovės pasiteisino.

Susirgusius sunkiomis lėtinėmis ar ūmiomis ligomis, rajonuose gyvenančius žmones jau beveik metus konsultuoja ir gydo Kauno klinikų medikai. Bandomojo onkologijos klasterio programoje dalyvavę gydytojai jau po kelių mėnesių tvirtino, kad tokia praktika pasiteisino – ankstyvoje stadijoje diagnozavus ligas, jomis sergantys pacientai sulaukė tinkamo gydymo. Vėliau sukurti infarkto ir insulto klasteriai.

„Pacientams ši tvarka iš tiesų yra labai patogi, nes nepriklausomai nuo to, kur pacientas gyvena – ar kaime, ar mieste, ši tvarka reglamentuoja, kad pacientas galėtų gauti modernų šiuolaikinį gydymą“, – tikina Kauno klinikų Kardiologijos sk. vadovė doc. Olivija Gustienė.

Klasterių tikslas, kad insulto ar infarkto ištiktas ligonis, kuo greičiau būtų atgabentas į aukščiausio lygio specializuotą pagalbą teikiančią gydymo įstaigą. Tokios yra Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. 

„Esame pasiryžę ir turime galimybę išsiųsti savo reanimacinę brigadą pakeliui pasitikti greitosios medicinos pagalbos darbuotojų, jeigu turi komplikuotą atvejį. Šioje vietoje tikrai yra kur patobulėti, jeigu užtikrinsim logistiką“, – sako Kauno klinikų Stacionarinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas dr. Kęstutis Stašaitis. 

Medikai sako, kad naujoji tvarka turi būti aiški ne tik medikams, bet ir visiems gyventojams. Dar pasitaiko atvejų ,kai net rajonuose dirbantys medikai nežino, kur vežti ligonį. 

Modernias gydymo priemones taikantys medikai primena, kad svarbu taupyti laiką, ir ligonius, kuriems reikalinga trombolizė ar angiografija, kuo skubiau atvežti į didžiąsias šalies gydymo įstaigas.

„Atvežus pas mus vėlgi neturi kilti problemų: imsim, neimsim. Ligonis turi būti paimtas čia pat. Jam turi būti izoliuota kraujagyslė, tik tuo atveju mes galim užtikrinti gerą širdies ligos gydymo eigą“, – tvirtina Kardiologijos klinikos Ligonių priėmimo poskyrio vadovas prof. Rimvydas Šlapikas.

Sveikatos priežiūros klasterių programa, pasak Kauno klinikų medikų, – pasiteisino. Palyginus praėjusių ir šių metų duomenis, vien nuo insultų  gydyta du kartus daugiau pacientų, nei įprasta. Medikai sako, kad tokių paslaugų planuojama daugiau.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.