Lietuvoje

2015.09.08 13:45

„Caritas“ rinks pagalbą ukrainiečiams, kad padėtų išgyventi artėjančią žiemą

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvos „Caritas“ kartu su septynių vyskupijų „Caritas“ centrais pirmadienį paskelbė humanitarinę pagalbos Ukrainos žmonėms akciją.

Lietuvos „Caritas“ kartu su septynių vyskupijų „Caritas“ centrais pirmadienį paskelbė humanitarinę pagalbos Ukrainos žmonėms akciją.

Jos tikslas – surinkti reikalingų daiktų ir lėšų, kurios padėtų nukentėjusiems nuo karo ukrainiečiams išgyventi artėjančią žiemą, praneša „Caritas“.

„Iš kolegų Ukrainos „Carito“ organizacijos gavome didelį nerimą keliančios informacijos apie sudėtingą padėtį, kurioje atsidūrė ukrainiečiai ir jų šeimos nariai, nukentėję nuo karinių veiksmų, priversti tapti pabėgėliais savo šalyje. Jų skaičius kasdiena auga“, – sako Lietuvos „Carito“ generalinė direktorė Janina Kukauskienė.

Ukrainos „Caritas“ pateikė pačių reikalingiausių daiktų, kurių stinga žmonėms, sąrašą: šiltų drabužių (megztukų, liemenių, striukių, kepurių, šalikų, pirštinių, kojinių), žieminių batų (vyriškų, moteriškų, vaikiškų), šiltų antklodžių ir miegmaišių, konservuotų maisto produktų (mėsos, žuvies, sutirštinto pieno ir kt. konservų, aliejaus), sauskelnių (įvairių dydžių suaugusiems ir vaikams).

Lietuvos „Caritas“ kviečia aukoti ne tik daiktų, bet ir pervesti pinigų į organizacijos sąskaitą, mokėjimo paskirtyje nurodant „Pagalba Ukrainai“. Pasak „Carito“ vadovės, šie pinigai bus skirti įsigyti vaistams ar kitoms medicinos priemonėms, kurios žiemą ypač reikalingos padidėjus sergamumui ir pablogėjus gyvenimo sąlygoms.

Humanitarinės pagalbos rinkimo akcija truks iki lapkričio 10 dienos.

Lietuva Ukrainai jau yra perdavusi humanitarinės pagalbos, gydo sužeistus Ukrainos karius, rengiasi priimti mokytis vaikus iš Ukrainos, yra nusprendusi skirti 50 tūkst. eurų (172,5 tūkst. litų) į NATO fondą, iš kuriuo bus teikiama parama Ukrainos kariuomenei.

Humanitarinę pagalbą Ukrainai nuolat renka įvairios Lietuvos visuomeninės organizacijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.