Lietuvoje

2012.10.30 13:39

A. Kubilius: tikrai neparemsime V. Uspaskicho kandidatūros į Seimo Pirmininko pareigas

LRT RADIJAS2012.10.30 13:39

Premjeras Andrius Kubilius kategoriškai pasisako prieš Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho kandidatūrą į Seimo Pirmininko pareigas.

Premjeras Andrius Kubilius kategoriškai pasisako prieš Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho kandidatūrą į Seimo Pirmininko pareigas.

„Tikrai neparemsime. Manyčiau, kad Seimo Pirmininkas, kuris turėtų vaikščioti į teismo posėdžius, kuriuose yra nagrinėjami jam pareikšti kaltinimai dėl „juodosios buhalterijos“, būtų visiškas nesusipratimas. Sunkiai net įsivaizduočiau“, – antradienį interviu Lietuvos radijui kalbėjo A. Kubilius.

Premjeras pažymėjo, jog Prezidentės pozicija neleisti Darbo partijai dalyvauti formuojant Vyriausybę jam yra visiškai suprantama. Tačiau Vyriausybės vadovą nustebino tai, kad socialdemokratai demonstruoja, jog Prezidentės akcentuojamos vertybės nėra svarbios.

„Prezidentės išsakytą vertybinę poziciją, kad valdžioje, valdančiojoje koalicijoje, neturėtų būti partijų, kurios ir per šią rinkimų kampaniją pademonstravo, kad elementarūs skaidrumo ir sąžiningumo standartai joms nėra būdingi, kurios yra teisiamos dėl vadinamųjų „juodųjų“ partijos buhalterijų, vertinu tikrai pozityviai.

Mane šiek tiek stebina tai, kad Prezidentei išsakius vertybėmis paremtą poziciją socialdemokratai demonstruoja, kad jiems tokios vertybės nėra svarbios. Galbūt tai pradinis įspūdis, gal tokia Prezidentės pozicija jiems buvo netikėta, bet aš manyčiau, kad šiuo atžvilgiu kiekviena partija ir jos vadovybė turėtų visų pirma labai aiškiai atsakyti į klausimą, ar tokios vertybės partijai yra svarbios, ar ne“, – sakė A. Kubilius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.