Lietuvoje

2012.10.30 10:43

A. Butkevičius: laikysimės susitarimo su partneriais, su prezidente – sieksime kompromiso

LRT.lt2012.10.30 10:43

Daugiausiai mandatų Seimo rinkimuose iškovojusios socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius pirmadienio vakare teigė, kad valdančiąją koaliciją sudarinės su „darbiečiais“ ir „tvarkiečiais“. Anot A. Butkevičiaus, kitokia koalicija – neįmanoma.  

Daugiausiai mandatų Seimo rinkimuose iškovojusios socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius pirmadienio vakare teigė, kad valdančiąją koaliciją valdys su „darbiečiais“ ir „tvarkiečiais“. Anot A. Butkevičiaus, kitokia koalicija – neįmanoma.

„Vargu, ar kitokia koalicija įmanoma. Neįsivaizduoju, koks būtų galimas darbas, jeigu koaliciją sudarytų konservatoriai, liberalai ir socialdemokratai. Jei socialdemokratų partijos pirmininkas tampa Ministru Pirmininku, tai jis turėtų vykdyti dešiniųjų politiką“, – galimybę kartu su konservatoriais  sudaryti valdančiąją koalciją paneigė A. Butkevičius. 

„Mūsų pozicija nesikeičia, jos laikysimės ir toliau. Įvertinome ir Prezidentės mintis. Artimiausiu metu dar bus įvairiausių diskusijų, įvairiausių susitikimų“, – pirmadienio vakarą LRT Televizijai teigė A. Butkevičius.

Pirmadienį po socialdemokratų valdybos posėdžio A. Butkevičius pridūrė, kad koalicija su Darbo partija įmanoma jei joje nedalyvautų Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, vicepirmininkas Vytautas Gapšys bei kiti asmenys, kuriems pateikti kaltinimai ar įtarimai Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje.

Socialdemokratų lyderis teigė, kad į Prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką bus atsižvelgiama ir todėl dėl Vyriausybės sudėties bus siekiama kompromiso.

„Ieškosime kompromisų, ir, manau, su  prezidente pavyks susitarti, kad šita dauguma formuotų valdančiąją koaliciją ir formuoti Vyriausybę“, – sakė A. Butkevičius. 

Primename, kad po rinkimų socialdemokratai, Darbo partija ir partija „Tvarka ir teisingumas“ sudarė neformalią valdančiąją daugumą, bet prezidentė pirmadienį pareiškė tikriausiai siūlysianti socialdemokratų vedlį Algirdą Butkevičių į premjerus, tačiau remsianti tik daugumą be Darbo partijos.

„Noriu pareikšti savo nuomonę dėl Vyriausybės formavimo. Per šiuos rinkimus daugiausiai balsų surinko socialdemokratai, todėl labai didelė tikimybė, kad po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija patvirtins galutinius balsavimo rezultatus, ir siūlysiu formuoti Vyriausybę. Bet... Vyriausybės formavime, mano nuomone, negali dalyvauti partija, kuri įtariama rinkimuose padariusi daugiausiai šiurkščių pažeidimų, įtariama dėl „juodosios buhalterijos“ ir neskaidrios veiklos ir kurios partijos lyderiai yra kaltinamieji baudžiamojoje byloje. Todėl palaikysiu tik tą politinę jėgą, kuri galės suformuoti daugumą be teisiamųjų suole esančios Darbo partijos“, – po susitikimo su A. Butkevičiumi teigė D. Grybauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt