Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Savižudybių prevencijos biuras laiku neatsidarė, bet premjeras žada finansavimą

BNS 2015.09.08 13:45

Negavus finansavimo, Savižudybių prevencijos biuras šį mėnesį nepradėjo veiklos, kaip buvo planuota anksčiau, bet premjeras penktadienį pažadėjo, kad lėšos bus skirtos ateityje.

Negavus finansavimo, Savižudybių prevencijos biuras šį mėnesį nepradėjo veiklos, kaip buvo planuota anksčiau, bet premjeras penktadienį pažadėjo, kad lėšos bus skirtos ateityje.

„Formuojant 2015 metų biudžetą, Savižudybių prevencijos biuro veiklos finansavimui Sveikatos apsaugos ministerija prašė skirti papildomą finansavimą, tačiau lėšos nebuvo skirtos. Taip pat nebuvo skirti ir 2014 metų Savižudybių prevencijos biurui įsteigti reikalingi 105 tūkst. litų“, – teigė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Jos komentarą BNS atsiuntė Sveikatos apsaugos ministerijos viešųjų ryšių skyrius.

Pasak R. Šalaševičiūtės, Savižudybių prevencijos biuras yra reikalingas visuomenei, todėl jo steigimo neketinama atsisakyti.

„Kadangi valstybės valdžios institucijoms 2015 metų maksimalius valstybės biudžeto asignavimų limitus lėšos sumažintos 5 procentais, Sveikatos apsaugos ministerija neturi galimybės Savižudybių prevencijos biuro veiklai skirti reikiamus 616 tūkst. litų. Todėl SAM dar kartą kreipėsi į Finansų ministeriją ir šiuo metu toliau tariamasi, ieškoma galimybių skirti papildomas lėšas“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė.

Sveikatos apsaugos ministerija apie steigiamą savižudybių prevencijos biurą skelbė šių metų liepos mėnesį. Tuomet skelbta, kad biuras atsidarys spalio 1 dieną.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sakė, kad šis klausimas buvo aptartas penktadienį Vyriausybės susitikime, ir lėšos bus numatytos.

„Diskutavome šiuo klausimu. Kiek aš žinau, šitos lėšos tikrai bus vėliau skiriamos ir tvirtinant galutinai valstybės biudžeto įstatymo, jos tikrai bus numatytos“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras.

Kasmet vidutiniškai Lietuvoje nusižudo apie 1000 žmonių. Pagal savižudybių skaičių Lietuva yra pirma Europoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.