Lietuvoje

2012.10.30 12:08

Speciali LRT programa lapkričio 1-ajai

2012.10.30 12:08

Artėjant Vėlinėms, LRT televizija kviečia savo žiūrovus apsilankyti įdomiausiose pasaulio kapinėse. Mitai, legendos ir nepaprastos čia palaidotųjų istorijos atsiskleis unikaliame kanadiečių seriale apie labiausiai lankomas memorialines vietas „Garsiausiose pasaulio kapinės“.  

Artėjant Vėlinėms, LRT televizija kviečia savo žiūrovus apsilankyti įdomiausiose pasaulio kapinėse. Mitai, legendos ir nepaprastos čia palaidotųjų istorijos atsiskleis unikaliame kanadiečių seriale apie labiausiai lankomas memorialines vietas „Garsiausiose pasaulio kapinės“.

„Gražiausias pasaulio kapines“ (Great Cemeteries of the World) kviečiame žiūrėti antradienį ir trečiadienį 22.45 val. ir ketvirtadienį, lapkričio 1-ąją, 8.15 val. ir 16 val. ir 18.30 val. Tarp memorialinių maršrutų – Paryžiaus Per Lašezo kapinės, Santa Kročės bazilika Florencijoje, Arlingtono nacionalinės kapinės, San Mikelė Venecijoje, Grinvudas Niujorke, Aleksandro  Neviškio laura Sankt Peterburge, Glasnevinas Dubline. Kiekvienoje serijoje – garsiausių čia palaidotų asmenų biografijos. Aplankysime Saros Bernar, Moljero, Oskaro Vaildo, Karlo Markso, Mikelandželo, Alo Kaponės, Makiavelio, Mocarto, Saljerio, Dostojevskio ir kitų legendinių asmenybių kapus. 

Specialioje LRT programoje Visų šventųjų dienai – ir išskirtinė premjera – naujas garsiojo danų režisieriaus Larso von Triero darbas „Melancholija"(„Melancholia“, 2011 m.), nuostabi  apokaliptinė drama apie neišvengiamą pasaulio pabaigą. 2011-aisiais filmas buvo rodytas Kanų tarptautinio kino festivalio konkursinėje programoje. Pagrindinio vaidmens aktorė Kirsten Dunst pelnė prizą už geriausią moters vaidmenį. Be Kirsten Dunst, filme išvysime ir dar kelias pirmojo ryškumo žvaigždes – Kieferį Sutherlandą ir Charlotte Rampling.

Džastin ir Maiklas, ką tik susituokusi pora, vėluoja į savo prašmatnų vestuvių vakarėlį pilyje, nes didžiulis limuzinas tiesiog nepravažiuoja siauru keliuku. Jaunosios nuotaikų kaita ir vis gilėjanti depresija kelia nerimą mylinčiam vyrui ir už viską atsakingai rūpestingai seseriai Kler. Džastin supranta, kad turėtų džiaugtis vestuvėmis, bet nesugeba nugalėti ją apėmusio liūdesio, nepaaiškinamo ilgesio, tylaus pykčio ir apatijos. Po kelių dienų horizonte pasirodo pavojingai Žemės link artėjanti mėlynoji planeta Melancholija, kurios artėjimas reiškia pasaulio pabaigą. Kler pasiduoda panikai, o Džastin nurimsta ir sveiksta, nors žino, kad planetų susidūrimo išvengti nepavyks...

Ankstesniuose Larso von Triero filmuose niekuomet nebuvo tiek daug muzikos. „Melancholijoje" didingai skamba Richardo Vagnerio romantiškos operos „Tristanas ir Izolda“ preliudija. Pasak von Triero, „Melancholija“ – optimistiškiausias ir lengviausias jo filmas. Juk atėjus didžiajai pabaigai, kai  Melancholija pasiekia Žemę, ekraną  užlieja šviesa...

„Melancholija“ – ketvirtadienį, lapkričio 1 d. 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.