Lietuvoje

2014.10.03 16:10

Teismas nusprendė paleisti iš suėmimo Visagino merę

BNS 2014.10.03 16:10

Panevėžio apygardos teismas nusprendė nebetaikyti suėmimo piktnaudžiavimu ir kyšininkavimu įtariamai Visagino merei Daliai Štraupaitei, penktadienį pranešė prokuratūra.

Panevėžio apygardos teismas nusprendė nebetaikyti suėmimo piktnaudžiavimu ir kyšininkavimu įtariamai Visagino merei Daliai Štraupaitei, penktadienį pranešė prokuratūra.

„Teismo manymu, šį tyrimą dabar jau galima tęsti paskyrus ir švelnesnes kardomąsias priemones“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Visagino merė nelaisvėje praleido kiek daugiau nei savaitę.

Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė BNS sakė, kad merei taip pat uždrausta bendrauti su tam tikrais asmenimis. Klausimas dėl D. Štraupaitės nušalinimo nuo tarnybos nebuvo svarstytas, prokuratūra dėl to į teismą dar nesikreipė.

Šiuo metu Visagino merės pareigas laikinai eina merės pavaduotoja Elena Čekienė. Jis BNS penktadienį sakė, kad laikinai merę ėmė pavaduoti po jos sulaikymo.

„Pagal įstatymą, jeigu meras negali vykdyti savo pareigų dėl ligos, atostogų ir kitų priežasčių, jo pareigas automatiškai pradeda vykdyti mero pavaduotojas, pagal tai aš pareigas ir vykdau. Tačiau, kad turėtume geresnį aiškumą, mes esame išsiuntę paklausimą Panevėžio prokuratūrai, kokiam statuse yra D. Štraupaitė“, – BNS teigė E. Čekienė.

Anot prokuratūros, iš pradžių ji buvo įtariama piktnaudžiavimu, bet suėmimo metu surinkus papildomų duomenų jai buvo pateikti įtarimai ir dėl kyšininkavimo.

Teisėsauga anksčiau skelbė įtarianti, kad savivaldybės darbuotojai galėjo nemokamai atlikti remonto darbus merės asmeninėse patalpose.

D. Štraupaitė į savivaldybę buvo išrinkta kaip Liberalų ir centro sąjungos narė. Šiuo metu ji yra naujai įkurtos partijos, į kurią įsiliejo liberalcentristai, pirmininko Artūro Zuoko pavaduotoja. Pareiškus įtarimus, jos narystė partijoje buvo sustabdyta.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.