Lietuvoje

2012.10.29 14:48

Programėlei „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ – „PixelAWARDS“ apdovanojimas

2012.10.29 14:48

Mobiliesiems įrenginiams skirta LRT programėlė „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ apdovanota pirmuosiuose Lietuvoje skaitmeninių kūrybinių industrijų apdovanojimuose „PixelAWARDS“. 

Mobiliesiems įrenginiams skirta LRT programėlė „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ apdovanota pirmuosiuose Lietuvoje skaitmeninių kūrybinių industrijų apdovanojimuose „PixelAWARDS“.

LRT TELEVIZIJOS laidą „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ papildanti programėlė unikali tuo, jog suteikia galimybę žiūrovams atsakinėti į laidos metu užduodamus klausimus bei realiu laiku varžytis su laidos dalyviais ir tarpusavyje. Programėlės sukūrimą iniciavo LRT kartu su telekomunikacijų bendrove „Omnitel“ ir „Nokia“ bei UAB „App Camp“ .

Programėlės populiarumas tarp jaunosios kartos mobiliųjų įrenginių vartotojų didina ir „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ laidos žiūrimumą. Rugsėjį pradėjusi veikti programėlė laidos žiūrovų skaičių 15-24 metų amžiaus kategorijoje padidino net 67 procentais.

Pirmosios „PixelAWARDS“ statulėlės taip pat atiteko Lietuvos didžiosios kunigaikštystės (LDK) istoriją primenančio tinklalapio „Orbis Lituaniae“ sumanytojams, modernaus šokio spektaklio „Depeche Mode: kitas pasaulis“ režisierei. Specialus prizas už interneto bei inovacijų populiarinimą skirtas ir konferencijos „Login“ organizatoriams.

„Geriausiųjų vardą pelnę nominantai išsiskiria tuo, kad panaudojo iki šiol Lietuvoje dar nenaudotas arba mažai naudotas formas, kurios savyje vienija tiek kūrybišką požiūrį, tiek ir skaitmenines technologijas. Atrasti tokius žmones bei tokius projektus bei padėti jiems užmegzti kontaktus – tai buvo vienas iš festivalio „Pixel“, kurios dalis yra ir šie apdovanojimai, tikslų“, – sako Agnė Zalanskaitė, „Pixel“ festivalį rengusios asociacijos „Mediapolis“ prezidentė.

Pasak A. Zalanskaitės, iš viso į „PixelAWARDS“ pretendavo 32 nominantai, patys pateikę paraiškas arba rekomenduoti interneto vartotojų. Visus juos vertino specialiai suburta ekspertų komisija, į kurią buvo kviečiami „Pixel“ festivalio pranešėjai, festivalį rengusios asociacijos „Mediapolis“ valdybos nariai bei specialiai į komisiją kviesti asmenys. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt