Naujienų srautas

Lietuvoje2012.10.29 12:07

A. Butkevičius „darbiečiams“ nuolaidų Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje nežada

ELTA 2012.10.29 12:07

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Algirdas Butkevičius sako nesutiksiąs su Darbo partijos keliamais reikalavimais numarinti vadinamąją Darbo partijos juodosios buhalterijos bylą derantis dėl kokių nors pozicijų valdžioje.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Algirdas Butkevičius sako nesutiksiąs su Darbo partijos keliamais reikalavimais numarinti vadinamąją Darbo partijos juodosios buhalterijos bylą derantis dėl kokių nors pozicijų valdžioje.

„Žinote, aš tik galvoju apie šią dieną ir, kaip politikas, galiu drąsiai pasakyti ir užtikrinti, kad niekada su manimi tokių pokalbių negali būti ir nebus. Jokiu būdu negali būti daromas spaudimas tiek iš Vyriausybės, tiek iš kurios nors politinės partijos, kad teisingumas Lietuvoje nestiprėtų ir negerėtų“, – po susitikimo su Prezidente sakė A. Butkevičius.

Jis pabrėžė, kad teismai turi iki galo išspręsti Darbo partijos bylą ir visuomenei pateikti atsakymą.

„Aš, kaip partijos vadovas, galvoju apie partijos dabartį ir ateitį, ir niekada tikrai nerizikuosiu dėl vieno ar kito asmens, kad partija įgytų kažkokią blogą etiketę“, – kalbėjo politikas, kuris laikomas realiausiu pretendentu į Premjerus.

Premjeras Andrius Kubilius pirmadienį pareiškė, kad jo patirtis leidžia spėti, jog vienas iš Darbo partijos reikalavimų socialdemokratams formuojant naują koaliciją – kad Darbo partijos juodosios buhalterijos byla būtų numarinta.

„Kiek suprantu, socialdemokratai nemato problemų sudaryti koalicijos su Darbo partija. Tai, be abejo, socialdemokratų apsisprendimo reikalas, ar dalyvauti tokiose koalicijose, kurias aš vadinu purvinomis, tačiau galiu spėti, kad viena iš sąlygų formuojant tokią koaliciją yra neviešas Darbo partijos reikalavimas, kad jų byla būtų numarinta“, – pirmadienį spaudos konferencijoje žurnalistams sakė A. Kubilius.

Penktadienį Generalinė prokuratūra vadinamojoje juodosios buhalterijos byloje Darbo partijai, jos lyderiui Viktorui Uspaskichui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui, kandidatei į Seimo nares Vitalijai Vonžutaitei ir buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei pateikė kaltinimus dėl sukčiavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi