captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Paksas: galimybė formuoti koaliciją priklauso nuo partnerių politinio stuburo

Ar trijų partijų koalicija galės gyvuoti ir po Prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimo, jog Vyriausybę formuos socialdemokratai, tačiau be Darbo partijos pagalbos, priklauso nuo koalicijos narių politinio stuburo, mano partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas. 
R. Paksas, ELTA nuotr.
R. Paksas, ELTA nuotr.

Ar trijų partijų koalicija galės gyvuoti ir po Prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimo, jog Vyriausybę formuos socialdemokratai, tačiau be Darbo partijos pagalbos, priklauso nuo koalicijos narių politinio stuburo, mano partijos „Tvarka ir teisingumas“  lyderis Rolandas Paksas.

„Prezidentės nuomonė yra labai svarbi ir Seimas su ja turėtų dirbti ranka rankon. Tačiau Konstitucija gana įsakmiai sako, kad formuoti valdančiąją daugumą pavedama partijoms, nugalėjusioms rinkimuose. Šalies vadovas turi laikytis Konstitucijos normų (...) Tai labai priklauso nuo politinio stuburo tų politikų, kurie nusiteikę formuoti daugumą“, – kalbėjo jis.

Pasiteiravus, ar galima tokia koalicija, kurioje „darbiečius“ pakeistų konservatoriai, R. Paksas teigė: „Trijų partnerių nuostata – jei kažkas keistųsi šioje grupėje, tai būtų trijulės susitarimas ir po to sekantys veiksmai ir sprendimai. Šiandien mes esame susitarę dėl trijų politinių jėgų. Jei dar kažkas norėtų pradėti kalbėti  apie koaliciją 3 plius1 ar 3 plius 2, turės apie tai informuoti kolegas, atsiprašyti. To nebuvo, nėra, tikiuosi, to ir nereikės daryti.“

Negalutiniais duomenimis, socialdemokratai Seime turės 38 mandatus, Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 33, Darbo partija – 29, partija „Tvarka ir teisingumas“ – 11, Lietuvos liberalų sąjūdis – 10, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 8, „Drąsos kelias“ – 7, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 1 mandatą, nepartiniai turės 3 mandatus. 

Prezidentė pripažino, kad Vyriausybę formuos socialdemokratai, tačiau pabrėžė, kad Vyriausybės formavime negali dalyvauti partija, kuri rinkimuose įtariama padariusi daugiausiai pažeidimų, t. y. Darbo partija, o jos lyderiai teisiami.  

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Valdančiosios koalicijos ir Vyri

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...