Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Šalčininkų rajone įvykdytas teismo sprendimas ir pakeistos dvikalbės lentelės

BNS 2015.09.08 13:45

Šalčininkų rajone pakeistos dvikalbės gatvių pavadinimų lentelės, BNS pranešė Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys.

Šalčininkų rajone pakeistos dvikalbės gatvių pavadinimų lentelės, BNS pranešė Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys.

Jo teigimu, vietos valdžia įrodymus apie įvykdytą teismo sprendimą ketvirtadienį pateikti Druskininkų apylinkės teismui.

„Kita pusė pateikė įrodymus, kad pilna apimti įvykdytas teismo sprendimas. Patys visą dieną važinėjom po Šalčininkų rajoną – iš tikrųjų reikia konstatuoti, kad įvykdytas teismo sprendimas. Mes vykdomąją bylą iš antstolės atsiimsim“, – BNS sakė A. Skaistys.

Pasak jo, administracijos direktorius teismui pateikė pakeistų gatvių nuotraukas, jos su antspaudais. Į rajoną nuvykęs A. Skaistys sakė, kad kai kuriuos buvusius dvikalbius užrašus rado uždažytus, kiti nukabinti.

Dabar byloje iki spalio 30 dienos paskelbta pertrauka. Pasak A. Skaičio, byla turbūt bus nutraukta. Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje tarnyba ketina aiškintis, ar dvikalbės lentelės panaikintos ir kitose vietovėse.

Su Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Josifu Rybaku ketvirtadienį BNS susisiekti nepavyko.

„Kas lėmė jų sprendimą? Matyt, patirtis, kad neverta ginčytis, kur yra akivaizdūs pažeidimai – beliko gauti baudą arba pašalinti pažeidimus. Nereikia būti dideliu teisininku, kad suprasti, kad tos dvikalbės lentelės neatitinka įstatymų. (..).Rezultatyvus antstolio darbas gali privesti prie tokio rezultato“, – mano A. Skaistys.

Rugsėjo 3 dieną Šalčininkų rajono apylinkės teismas kitoje byloje Šalčininkų rajono administracijos direktoriui J. Rybakui skyrė 1880 litų baudą už teismo sprendimo nevykdymą nukabinti dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles Šalčininkų rajone.

Antstolės Terezos Gerasimovič skundas tąkart buvo patenkintas iš dalies – teismas atsižvelgė į J. Rybako pastangas ir rodomą iniciatyvą sprendžiat dvikalbių lentelių nukabinimo klausimą.

J. Rybakui už kiekvieną nevykdymo dieną, skaičiuojant nuo šių metų birželio 2 dienos, tai yra, kada jis pradėjo eiti pareigas, skirta 20 litų bauda. Tuo metu antstolė prašė skirti baudą iki 1 tūkst. litų už kiekvieną nevykdymo dieną.

Iki J. Rybako direktoriaus pareigas ėjusiam Boleslavui Daškevičiui šiemet teko sumokėti 43,4 tūkst. litų baudą, pridėjus išieškojimo išlaidas, suma pasiekė daugiau kaip 47 tūkst. litų. Nors bauda buvo sumokėta, tačiau 2008 metais priimtas teismo sprendimas taip ir liko neįvykdytas, todėl antstolė ir Vyriausybės atstovas apskrityje prašė skirti naujas baudas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi