Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Prezidentė: permainos policijoje džiugina, tačiau nusikaltimų ištiriama per mažai

BNS 2015.09.08 13:45

Prezidentė teigiamai vertina Policijos reformą bei vadovų rotaciją, tačiau turi priekaištų dėl to, jog ištiriama vos daugiau nei pusė nusikaltimų, daugėja eismo įvykių.

Prezidentė teigiamai vertina Policijos reformą bei vadovų rotaciją, tačiau turi priekaištų dėl to, jog ištiriama vos daugiau nei pusė nusikaltimų, daugėja eismo įvykių.

Ketvirtadienį Angelų sargų-Policijos dieną susitikusi su policijos vadovais prezidentė pasveikino juos su profesine švente bei atkreipė dėmesį į policijos problemas.

Kaip informavo prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas, prezidentė sakė, kad policija šiuo metu kaip niekada daug pastangų turėtų skirti viešosios tvarkos ir rimties užtikrinimui šalyje.

„Prezidentė pasidžiaugė, jog visuomenės pasitikėjimas policijos veikla pastaraisiais metais nuolat didėjo, vis daugiau jaunimo renkasi policininko profesiją. Teigiamai prezidentė įvertino šiuo metu įgyvendinamą kriminalinės policijos reformą. Prezidentės teigimu, vykdomą rotaciją būtina ne tik tęsti, bet ir plėsti rotuojamų asmenų ratą“, – sakė V. Sarapinas.

Prezidentės patarėjas taip pat informavo apie jos įvardytas policijos problemas.

„Šiuo metu policija ištiria tik kiek daugiau nei pusę visų registruotų nusikaltimų. Vėl daugėja eismo įvykių, sužeistųjų ir žuvusiųjų keliuose, pastaruoju metu net 12 procentų padaugėjo nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis“, – sakė jis.

Anot jo, prezidentė atkreipė policijos vadovybės dėmesį į tai, kad reikia gerinti ikiteisminio tyrimo pareigūnų kvalifikaciją, nes šiandien trečdalis jų vis dar neturi teisinio išsilavinimo.

„Būtent nuo tyrėjo profesionalumo, nuo pirminėje stadijoje tinkamai surinktų įrodymų ir priklauso bylų baigtis“, – valstybės vadovės žodžius perdavė patarėjas.

Anot prezidentės, policijos darbo sėkmė daug priklauso nuo gerų ryšių su visuomene: svarbu inicijuoti ir palaikyti naujas saugaus gyvenimo idėjas, ypač rajonuose ir miesteliuose.

D. Grybauskaitė susitikime taip pat pasiūlė, jog gyventojai galėtų būti pakviesti jungtis į saugios kaimynystės grupes, tapti policijos talkininkais.

Tuo metu generalinis policijos komisaras Saulus Skvernelis spaudos konferencijoje po susitikimo su prezidente sakė, kad siekiant paspartinti ikiteisminius tyrimus ir pagerinti jų kokybę nuo kitų metų daroma kriminalinės policijos reforma.

„Turime susitvarkyti taip, kad būtų veiklos tyrimuose prioritetai, kad ikiteisminis tyrimas būtų kuo efektyvesnis, ekonomiškesnis ir greitesnis, kad nebūtų ikiteisminiuose tyrimuose atliekami pertekliniai veiksmai, kurie didina turimų bylų skaičių, didina darbo krūvį, o tai sąlygoja ikiteisminio tyrimo kokybę“, – sakė jis.

Anot policijos vadovo, vykdoma pertvarka sulaukia „kai kurių kitų institucijų ne visiško supratimo“ – ją žadama pristatyti iki metų pabaigos.

„Iš esmės, keisis ikiteisminio tyrimo filosofija, turi būti sudėliota veikla pagal prioritetus, pagal svarbumą, trukmę, pagal santykius su ikiteisminių tyrimų kontroliuojančia institucija“, – sakė jis.

Generalinis komisaras pasidžiaugė ir tuo, jog pirmąkart nuo 2006-ųjų šiemet buvo priimta daugiau policijos pareigūnų, nei išėjo iš policijos sistemos, daugėja jaunų pareigūnų, kurie rengiami policijos mokykloje Kauno rajone bei Mykolo Riomerio universitete.

„Mykolo Riomerio universitete turime pirmąjį ir antrąjį kursą, kur mokosi būsimieji tyrėjai, teisininkai su tiksliniu užsakymu – tai yra žmonės, kuriems valstybė kompensuoja mokslą, bet pabaigę studijas jie turės bent penkerius metus darbuotis policijoje (...). Šiandien tikrai, aš manau, kad tai nuteikia švelniam optimizmui, kad su personalu situacija gerėja“, – sakė jis.

S. Skvernelis tvirtina, kad buvo sustiprinta civilinė kelių policija, kuri tapo veikiančiu padaliniu visoje šalies teritorijoje, vykdomi masiniai patikrinimai visoje Lietuvoje.

„Iš eismo kontrolės pusės, aš manau, kad tikrai mes darome viską, ką galime padaryti. Tačiau eismo saugumas yra ne tik policijos veikla, tai yra susiję su žmonių sąmoningumu, infrastruktūra“, – sakė jis.

Vertindamas Vyriausybės planuojamą kitų metų policijos biudžetą jis tvirtino, kad svarbiausia yra tai, jog jis didinamas.

„Aš visada galiu sakyti, kad nepakankama, bet reikia žiūrėti realiai. Svarbiausias momentas, kad tikrai yra didėjimas. Manau, kad tai – negalutinis biudžeto projektas. Mes stengiamės tikrai argumentais įrodyti, kad valstybė, jeigu gali, turėtų daugiau investuoti. Bet aš tikrai dėl biudžeto irgi turiu švelnų optimizmą, nes Vyriausybės yra sprendimas mažinti ir penkiais procentais ministerijose. Mes tikrai neturėsime jokio mažinimo“, – sakė jis.

Kitų metų valstybės biudžeto projekte Vyriausybė Policijos departamentui numatė 199,286 mln. eurų (688.095 mln. litų). Šių metų biudžete policijai numatyta 671,263 tūkst. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi