Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:10

Į naują parlamentą perrinkti 76 esamo Seimo nariai

Į naująjį Seimą perrinkta daugiau kaip pusė dabartinio parlamento narių. Dar apie dvi dešimtis sugrįžta į Seimą po ilgesnės ar trumpesnės pertraukos.

Į naująjį Seimą perrinkta daugiau kaip pusė dabartinio parlamento narių. Dar apie dvi dešimtis sugrįžta į Seimą po ilgesnės ar trumpesnės pertraukos.

Išrinktųjų Seimo narių statistika rodo, kad rinkėjų valia į naująjį parlamentą pateko 76 kadenciją baigiančio parlamento atstovų. Tai reiškia, kad neperrinkti 63 Seimo nariai. Tiesa, apie dvi dešimtis jų nė nesiekė perrinkimo.

Iš Seimo išeinantiems politikams bei jų padėjėjams teks mokėti išeitines kompensacijas. Tam, skaičiuojama, prireiks 3–4 mln. litų.

Tarp perrinktų Seimo narių daugiausia Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovų – 28. Į naująjį Seimą išrinkta 20 dabar jame esančių socialdemokratų, 10 Darbo partijos atstovų, po 7 – „Tvarkos ir teisingumo“ partijos bei Liberalų sąjūdžio narius, 2 Lenkų rinkimų akcijos atstovai, po 1 – „Drąsos kelio“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovus.

 Preliminariais duomenimis, 19 išrinktųjų naujojo Seimo narių po kurio laiko grįžta į tautos atstovybę. Visi jie įvairiu metu yra buvę parlamentarais, tačiau pastaruoju metu dirbo už Seimo sienų. Tarp tokių yra, pavyzdžiui, „Drąsos kelio“ atstovai Povilas Gylys ir Algirdas Patackas, „Tvarkos ir teisingumo“ narys Vytautas Kamblevičius, socialdemokratai Juozas Bernatonis, Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. Tiesa, dar neaišku ar pastarieji trys tikrai ims dirbti Seime. Visi jie yra europarlamentarai ir kurį mandatą pasirinkti – Europos ar Lietuvos – spręs tik įvertinę visas aplinkybes, ypač galimybę tapti ministrais.

Niekada anksčiau nebuvusių Seimo narių naujajame parlamente iš viso bus 45. Tačiau kai kuriuos jų sudėtinga pavadinti „geltonsnapiais“ politikos naujokais. Pavyzdžiui, ligšiolinis teisingumo ministras, Liberalų sąjūdžio atstovas Remigijus Šimašius arba buvusi Vaiko teisių kontrolierė, socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė. Jie turi pakankamai daug politinio darbo patirties.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi