Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.02 12:56

J. Razmos dūris M. Adomėnui: kandidatu į merus tavęs niekas dar nepatvirtino

Kitais metais įvyksiantys savivaldos rinkimai kelia įtampą konservatorių partijoje. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatu sostinės mero rinkimuose norintis būti Mantas Adomėnas ketvirtadienį sulaukė antausio nuo konservatorių vicepirmininko Jurgio Razmos, kuris priminė partijos kolegai, kad kandidatu jo niekas galutinai nepatvirtino.

Kitais metais įvyksiantys savivaldos rinkimai kelia įtampą konservatorių partijoje. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatu sostinės mero rinkimuose norintis būti Mantas Adomėnas ketvirtadienį sulaukė antausio nuo konservatorių vicepirmininko Jurgio Razmos, kuris priminė partijos kolegai, kad kandidatu jo niekas galutinai nepatvirtino.

Savo nuomonę apie M. Adomėno entuziazmą J.Razma išsakė socialiniame tinkle „Facebook“.

„Nors Mantas Adomėnas vakar LTV diskusijoje su A. Zuoku buvo pristatytas kaip TS-LKD kandidatas į merus, norėčiau pažymėti, kad diskusija dėl TS-LKD kandidato dar gali būti tęsiama. Tarybos patvirtinta tvarka numato, jog ten, kur kandidatų sąrašo lyderis buvo patvirtintas iki įstatymo dėl tiesioginių merų rinkimo priėmimo (o būtent taip buvo Vilniuje), kadidato į merus klausimas gali būti papildomai sprendžiamas ir kandidatus gali siūlyti partijos Prezidiumas ar skyriaus (sueigos) taryba“, – rašo J. Razma.

Jis priminė, kad konservatoriai vylėsi, jog jų kandidate Vilniaus mero rinkimuose sutiks tapti Ingrida Šimonytė.

„Jai atsisakius, manau, partijos Prezidiumas artimiausiame posėdyje gali apsispręsti dėl kandidatų siūlymo“, – teigia J. Razma.

Konservatorius pridūrė, kad partija savo gretose turi daugybę patyrusių politikų, kurie galėtų pretenduoti į mero postą, jis paminėjo Ireną Degutienę, Audronių Ažubalį, Stasį Šedbarą.

„Jei rinktumėmės jauną, perspektyvų kandidatą aš atkreipčiau dėmesį į Mykolą Majauską, kurio vakarietiškas finansinis išsilavinimas, pasaulinės politikos patirties žinojimas gali būti geras pagrindas kandidatuoti į merus, tuo labiau, kad Vilniui esminis yra jo gelbėjimo nuo bankroto klausimas“, – įsitikinęs J. Razma.

Jo pareiškimą perskaitęs M. Adomėnas greičiausiai neteko žado.

„Oho! Jurgis Razma, regis, pamiršo, kad kandidatai į merus mūsų partijoje renkami demokratiškai, o ne paskiriami, kaip Darbo partijoje. Aš už tai, kad konservatorių kandidatas Vilniuje būtų kuo stipresnė, miesto problemas išmananti ir galinti spręsti asmenybė – remčiau tokią kandidatūrą, kaip nuoširdžiai rėmiau ir kviečiau kandidatuoti Ingridą Šimonytę. Tačiau balsuos – rinks – Sueigos nariai. Visa laimė, dar nesame tapę Darbo partija“, – savo paskyroje rašo M. Adomėnas.

Vienas M. Adomėno draugų komentare po šia žinute palinkėjo M. Adomėnui stiprybės kovoje su savais.

A. Kubilius: M.Adomėnas taps kandidatu, jeigu neatsiras kitų

TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius 15min.lt sakė nematantis partijoje jokių pykčių dėl mero rinkimų.

„Yra labai aiški tvarka, kurią J.Razma ir priminė. Taip, M. Adomėnas yra vienas iš norinčių būti kandidatu į merus. Jeigu jis bus vienintelis, tai jis ir bus kandidatu, bet, jeigu atsirastų potencialių kitų norinčių, partijos Vilniaus miesto skyriaus nariai turės rinktis ir tvirtinti. Čia nieko nėra nepaprasto“, – sakė jis.

Kandidatai į merus turės būti registruoti gruodžio pradžioje.

„Lygiai tas pats vyksta ir kituose skyriuose – persvarstoma, ar kandidatas, kuris patvirtintas sąrašo lyderiu, bus kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose, ar bus ieškoma kito sprendimo. Vilniuje ši diskusija niekuo nesiskiria nuo diskusijų, vykstančių kur nors Rokiškyje ar kituose skyriuose“, – tikino A. Kubilius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi