Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kauno VII forte rastus žydų palaikus numatoma perlaidoti spalį

BNS 2015.09.08 13:45

Kauno VII forte 2012 metais rastus žydų palaikus spalio antroje pusėje numatoma perlaidoti jų radimo vietoje.

Kauno VII forte 2012 metais rastus žydų palaikus spalio antroje pusėje numatoma perlaidoti jų radimo vietoje.

Lietuvos žydų bendruomenė ketvirtadienį pranešė, kad su paveldosaugininkais ir Kauno VII fortą valdančiu Karo paveldo centru rastas „visas puses tenkinantis sprendimas: palaidoti palaikus jų radimo vietoje, ant esamo žemės lygio užpilant papildomą grunto sluoksnį“.

Sprendimas perlaidoti palaikus jų radimo vietoje aiškinamas žydų religine teisine nuostata, kad tuo atveju, kai palaikai randami vietoje, kur žmonės buvo nužudyti ar palaidoti, jie negali būti iškeliami iš tos vietos. Taip pat pažymima, kad palaidojus palaikus kitoje vietoje iškiltų klausimas dėl galimai to paties žmogaus palaikų atskyrimo, nes rasti palaikai yra ne iš pavienio atskiro palaidojimo, bet iš masinės kapavietės, kur be jokios tvarkos užkasti, kaip spėjama, 5 tūkst. nužudytų žmonių palaikai.

„Kapavietės neužpylus grunto sluoksniu, išliktų tikimybė, kad ir ateityje pasikartotų palaikų radimo virš žemės paviršiaus atvejai“, – pabrėžia LŽB.

Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas BNS sakė, kad perlaidojimo ceremonija planuojama spalio 24 dieną.

Vykstant Antrajam pasauliniam karui naciai Lietuvoje, dažnai padedami vietos kolaborantų, išžudė 90 proc. iš maždaug 208 tūkst. Lietuvos žydų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.