Lietuvoje

2014.10.02 12:17

Provincijos siuvėja apie J. Statkevičių: „Nustebino, kad Juozas nesaugo rankų“

2014.10.02 12:17

Akis į akį su savo dievuku dizaineriu Juozu Statkevičiumi susitikusi Vaidutė iš Vilkaviškio ne tik išpildė ilgus metus puoselėtą troškimą, bet ir patyrė jausmų audrą – nuo beribio džiaugsmo iki nuostabos. Labiausiai moterį suglumino tai, kad mados maestro dirbdamas nenaudoja antpirščio, be kurio savo kasdienybės neįsivaizduoja dauguma siuvėjų

Akis į akį su savo dievuku dizaineriu Juozu Statkevičiumi susitikusi Vaidutė iš Vilkaviškio ne tik išpildė ilgus metus puoselėtą troškimą, bet ir patyrė jausmų audrą – nuo beribio džiaugsmo iki nuostabos. Labiausiai moterį suglumino tai, kad mados maestro dirbdamas nenaudoja antpirščio, be kurio savo kasdienybės neįsivaizduoja dauguma siuvėjų. Kaip Vaidutei sekėsi bendrauti su mados žvaigžde, bus galima pamatyti pirmojoje LRT televizijos šou „Svajonę turiu“ laidoje.

Naujajame LRT televizijos projekte yra pildomos penkiasdešimties metų ribą peržengusių lietuvių svajonės ir taip siekiama mažinti vyresnio amžiaus žmonių patiriamą socialinę atskirtį. Čia taip pat mėgaujamasi populiariąja estrados klasika bei pokalbiais su įdomiais ir garsiais žmonėmis.

„Mados pasauliu domiuosi jau daug metų, o siuvimu užsiimu nuo trylikos, baigiau ir su tuo susijusius mokslus, nors dirbu dailės mokytoja. Esu apsiuvusi visą savo šeimą, artimuosius ir draugus, o dovanų gaunu tik tai, kas susiję su mada. O ypač – su Juozu. Knygos, kvepalai ir visa kita. Manau, tai iškiliausias mados kūrėjas ne tik Lietuvoje. Susitikti su pačiu mados guru buvo mano didžiausia svajonė. Iki šiol negaliu iki galo suvokti, kad ji išsipildė“, – emocingai pasakojo šou „Svajonę turiu“ herojė.

Aplinkinių Vaidute vadinamai vilkaviškietei labiausiai rūpėjo pažvelgti į J. Statkevičiaus darbo užkulisius, pačiai pamatyti, kaip gimsta dizainerio kūriniai ir, žinoma, šnektelėti su jų autoriumi. „Jei trumpai, tai supratau, kad ne šventieji puodus lipdo. Net ir Juozui reikia milžiniškų pastangų, kantrybės ir laiko. Tačiau kai yra azartas, visos kliūtys nugalimas. Tuo mes su dizaineriu esame panašūs“, – šyptelėjo moteris.

Vaidutė džiaugėsi, kad garsusis dizaineris pasirodė paprastas ir draugiškas žmogus. „Be abejo, jis kartu ir orus žmogus, tačiau ir labai taktiškas. Iš pradžių kiek baiminausi, jog sulauksiu replikų, tačiau nieko panašaus nebuvo. Žmonės, kurie dirba su Juozu, taip pat ypatingi. Pusiau juokais užsiminiau, kad galbūt ir aš galėčiau padėti kūryboje, dizaineris pažadėjo pagalvoti“, – įspūdžiais dalijosi Vaidutė.

Paklausta, kad labiausiai nustebino susitikus su J. Statkevičiumi, Vaidutė paminėjo, kad dizaineris nenaudoja antpirščio. „Man tai buvo labai keista, kadangi kone visi man žinomi siuvėjai, įskaitant ir mane pačią, juos naudoja. Daug ir ilgai dirbant, reikia saugoti pirštus, o štai Juozas to nedaro. Tiesa, nežinau, ar dėl to, kad nemoka, ar dėl to, kad nenori“, – svarstė šou „Svajonę turiu“ dalyvė. Beje, Vaidutei dar teks apsilankyti Vilniuje mados reikalais ir jau netrukus, vizito priežastis paaiškės pirmoje „Svajonę turiu“ laidoje.

Pirmojoje televizijos šou „Svajonę turiu“ laidoje išsipildys ne tik Vaidutės, bet ir dar trijų senjorų svajonės. Ukmergiškė Irena aistringai mėgsta keliauti, o pirmoji jos ekskursija buvo dar prieš daug metų, sunkvežimiu prie Bubių ežero. Dabar kelionėms trukdo sušlubavusi sveikata, tad moteris pasaulį pamatyti trokšta bent per kompiuterio ekraną.  Laidoje Irena gavo ne tik kompiuterį, bet ir nemokamas pamokas, kaip juo naudotis, kurias čia pat studijoje pravedė dainininkas Linas Adomaitis.

Savo svajonę laidoje įgyvendino ir panevėžiečiai Janina su vyru, kuriems buvo dovanota galimybė atsipūsti Nidoje ir, žvelgiant į vietos kopas, suplanuoti, kur švęs savo auksines vestuves, vyksiančias po trejų metų. Be folkloro gyventi negalinti vilnietė mokytoja Nijolė labiausiai norėjo padainuoti kartu su Veronika Pavilioniene, ir šis troškimas išsipildė čia pat, šou „Svajonę turiu“ studijoje.

Kaip pildosi vyresnio amžiaus žmonių svajones, žiūrėkite jau šiandien, iš karto po „Panoramos“, 21.15 val. per LRT televiziją. Vedėjas Vytautas Rumšas jaunesnysis.