Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Prezidentė pradeda konsultacijas dėl naujos Vyriausybės formavimo

ELTA 2015.02.14 17:10

Pasibaigus antrajam Seimo rinkimų turui, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda konsultacijas dėl naujos Vyriausybės formavimo.

Pasibaigus antrajam Seimo rinkimų turui, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda konsultacijas dėl naujos Vyriausybės formavimo.

Spalio 29 d., kaip ir kiekvieną pirmadienį, 8.00 val. šalies vadovė susitiks su Ministru Pirmininku, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovu Andriumi Kubiliumi. 10.00 val. Prezidentė priims Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininką Algirdą Butkevičių.

Kaip jau skelbta, valdančioji dauguma bus formuojama iš trijų partijų, Premjero postas atiteks socialdemokratams. Koalicijos sutartis bus pasirašyta Vyriausiajai rinkimų komisijai patvirtinus rezultatus.

Tai po Darbo partijos, LSDP ir Tvarkos ir teisingumo lyderių susitikimo viešbutyje „Naujasis Vilnius“ sakė LSDP lyderis Algirdas Butkevičius.

„Sutarėme, kad iš trijų politinių partijų formuosime daugumą ir sutarėme, kad Ministras Pirmininkas bus iš Socialdemokratų partijos. Sutarėme, kad pradėsime ruošti Vyriausybės programą, bus sudarytos darbo grupės iš esamų trijų politinių partijų ir tuoj pat, ateinančią savaitę, peržiūrėsime valstybės biudžeto įstatymo projektą“, – sakė LSDP pirmininkas A. Butkevičius.

Negalutiniais duomenimis, Socialdemokratų partija Seime turės 38 mandatus, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 33, Darbo partija – 28, „Tvarka ir teisingumas“ – 11, Liberalų sąjūdis – 10, Lenkų rinkimų akcija – 7, „Drąsos kelias“ – 7. Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo po 1 mandatą.