Lietuvoje

2014.10.02 09:29

Premjeras su tiesioginiais seniūnų rinkimais neskubėtų

ELTA2014.10.02 09:29

Tiesioginių seniūnų rinkimų klausimas yra svarstytinas, tačiau tik po to, kai praeis pirmieji tiesioginiai merų rinkimai, mano Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Tiesioginių seniūnų rinkimų klausimas yra svarstytinas, tačiau tik po to, kai praeis pirmieji tiesioginiai merų rinkimai, mano Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Aš manau, šiuo metu mes turim žengti pirmą žingsnį tiesiogiai renkant merus, pasižiūrėti, kokie yra tolimesni žingsniai merui bendraujant su tarybos nariais. Po to, aš manau, galima daryti įvairiausias apklausas dėl seniūnų rinkimų, bet tai turėtų būti vėlesnis etapas. (...) Nereikia visų reformų įgyvendinti per vienerius metus“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė premjeras, leidęs suprasti, kad nepalaikys konservatoriaus Jurgio Razmos iniciatyvos.

A. Butkevičius pirmiausiai siūlytų seniūnus tiesiogiai rinkti bandomosiose savivaldybėse.

Savo ruožtu Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė yra išreiškusi palaikymą konservatorių iniciatyvai, primena ELTA.

Idėja įteisinti ir tiesioginius seniūnų rinkimus, ir nustatyti seniūnijų teisę turėti savo biudžetą kilo įteisinus tiesioginius merų rinkimus. Tai numatančias Konstitucijos pataisas įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai kartu su Liberalų sąjūdžio, Tvarkos ir teisingumo frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės atstovais.

Tiesioginiams seniūnų rinkimams šiuo metu nėra privalomojo teisinio pagrindo, kadangi pagal Konstituciją vykdomųjų institucijų atstovų rinkimai nenumatyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt