Lietuvoje

2012.10.29 07:56

Partija „Tvarka ir teisingumas“ koalicijos partnerių keisti nežada

LRT RADIJAS, LRT.lt 2012.10.29 07:56

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininkas Valentinas Mazuronis teigia tikintis, kad socialdemokratai, darbiečiai ir partija „Tvarka ir teisingumas“ turės daugiau negu 71 balsą Seime.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininkas Valentinas Mazuronis teigia tikintis, kad socialdemokratai, darbiečiai ir partija „Tvarka ir teisingumas“ turės daugiau negu 71 balsą Seime.

Paklaustas, ar koalicijos sudarymui įtakos nedaro tai, kad Darbo partija yra įtariama balsų papirkinėjimu, V. Mazuronis teigia, kad ir kitų partijų kandidatai papirkinėjimu yra kaltinami ne mažiau nei darbiečiai.

„Pagal dabartinė eigą panašu, kad socialdemokratai, darbiečiai ir „Tvarka ir teisingumas“ kartu turės daugiau negu 71 balsą Seime. Jeigu iš tiesų taip ir baigsis rinkimai, tai mes esame sutarę ir mes laikomės žodžio. Jeigu bus reikalinga, pagal mūsų susitarimą tarp partijų, kitos derybos turėtų būti pagal formulę 3+1: tos trys partijos plius kažkas, jeigu reikėtų dar kažką įtraukti į koaliciją. Kol kas nematau pagrindo, kad keistųsi tie susitarimai.

Aš noriu pasakyti, kad visos partijos arba didžioji dauguma atskirų narių yra įtariami papirkinėjimu. Ir toks papirkinėjimas, koks buvo per šiuos rinkimus, yra tragiškas. Ir aš manau, kad nesugebėjimas su tuo procesu tvarkytis, rodo mūsų valstybės neįgalumą arba nenorą spręsti tuos klausimus. Paprasčiau šitoje vietoje būti negali: teismai nedelsiant turi priimti sprendimus, įvertinę vienus ar kitus įrodymus, ar kandidatas arba partija prisidėjus perkant balsus, ar ne. Ir nedelsiant kandidatas ar partija turi būti šalinama iš rinkimų. Kodėl to per 22 metus niekas nedarė, aš nesuprantu. Kiek aš girdžiu, ne viešoje erdvėje, bet iš visų kitų, ne tik Darbo partija yra įtariama tokiais dalykais. Kitų partijų kandidatai yra kaltinami nė kiek ne mažiau“, – teigia V. Mazuronis.