Lietuvoje

2014.10.01 11:07

EK reikalauja paleisti Rusijoje sulaikytą „Jūros vilką“

ELTA 2014.10.01 11:07

Europos Komisijos (EK) paskelbtame pranešime raginama nedelsiant paleisti Rusijoje neteisėtai sulaikytą Lietuvos žvejybinį laivą „Jūros vilkas“.

Europos Komisijos (EK) paskelbtame pranešime raginama nedelsiant paleisti Rusijoje neteisėtai sulaikytą Lietuvos žvejybinį laivą „Jūros vilkas“.

Už jūrų reikalus ir žuvininkystę atsakinga eurokomisarė Maria Damanaki laiške Lietuvos žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei dar kartą patikino, kad Europos Komisija padės išlaisvinti laivą.

 „Esu labai sunerimusi dėl to, kad Rusijos pasienio tarnybos prievarta sulaikė Lietuvos laivą. Glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos valdžios institucijomis ir dedame visas pastangas, kad laivas būtų paleistas kuo greičiau“, – teigia M. Damanaki.

„Europos Sąjunga (ES) ragina Rusiją laikytis savo tarptautinių įsipareigojimų ir nedelsiant paleisti laivą. ES taip pat ragina Rusiją susilaikyti nuo Jungtinių Tautų jūrų teisės konvenciją pažeidžiančių veiksmų žvejybos laivams, plaukiojantiems su ES valstybės narės vėliava.

Šis klausimas iškeltas ir Rusijos Federacijos ambasadoriui ES“, – rašoma antradienio vakare išplatintame ES išorės reikalų tarnybos pranešime.

ELTA primena, kad „Jūros vilkas“ rugsėjo 18 d. buvo sulaikytas tarptautiniuose vandenyse. Rusijos Federacijos pasieniečiai laivą jėga nutempė į Murmansko uostą. Laivo įgulą sudaro 28 žmonės, 3 iš jų lietuviai.

Pirmadienį Rusijoje turėjęs vykti teismas dėl laivo arešto buvo atidėtas bent savaitei. „Jūros vilką“ valdančios įmonės „Arctic Fishing“ vadovas Giedrius Gruzdys teigė, kad laivo įgula šiuo metu jaučiasi gerai, daliai jų leista palikti laivą ir patekti į Murmanską.

„Jei bus nuspręsta laivą paleisti už užstatą, „Jūros vilkas“ galės tęsti krabų žvejybą, bet kituose vandenyse. Jei vis dėlto laivas liktų areštuotas, o vertinant situaciją Rusijoje, šio varianto atmesti negalima, įgula visada turės galimybę palikti laivą, nes ekipažui pretenzijos nepareikštos“, – sakė G. Gruzdys.