Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.01 09:28

Seimo Pirmininkė norėtų seniūnus rinkti tiesiogiai

2014.10.01 09:28

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė palaiko konservatorių iniciatyvą keisti Konstituciją ir įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė palaiko konservatorių iniciatyvą keisti Konstituciją ir įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus.

„Aš už ir tikrai palaikau – žmonės turi patys išsirinkti savo seniūnus. Jie geriausiai pažįsta žmogų, kuris gali atstovauti ir kalbėti su jais, spręsti jų vietines problemas“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė L. Graužinienė.

Pasak Seimo vadovės, ankstesnis Seimo sprendimas įvesti seniūnaičio pareigybę nepasiteisino.

Idėja įteisinti ir tiesioginius seniūnų rinkimus, ir nustatyti seniūnijų teisę turėti savo biudžetą kilo įteisinus tiesioginius merų rinkimus. Tai numatančias Konstitucijos pataisas įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai kartu su Liberalų sąjūdžio, Tvarkos ir teisingumo frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės atstovais.

Tiesioginiams seniūnų rinkimams šiuo metu nėra privalomojo teisinio pagrindo, kadangi pagal Konstituciją vykdomųjų institucijų atstovų rinkimai nenumatyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi