Naujienų srautas

Lietuvoje2012.10.28 14:39

Seimo rinkimus stebi ir pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ dalyviai

ELTA 2012.10.28 14:39

Pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ dalyviai sekmadienį stebi rinkimus visuose Lietuvos miestuose. Baltomis pirštinėmis mūvintys vilniečiai siekia prisidėti prie skaidrios rinkimų eigos užtikrinimo ir užkirsti kelią balsų pirkimui.

Pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ dalyviai sekmadienį stebi rinkimus visuose Lietuvos miestuose. Baltomis pirštinėmis mūvintys vilniečiai siekia prisidėti prie skaidrios rinkimų eigos užtikrinimo ir užkirsti kelią balsų pirkimui.

Pasak akcijos organizatorių, vien prie Vilniaus Gedimino rinkimų apylinkės susirinko apie pusšimtis savanorių.

„Į simbolinį „Baltųjų pirštinių“ susirinkimą atvyko apie pusšimtis pilietiškų vilniečių. Dauguma žmonių prie iniciatyvos prisijungė virtualiai, todėl tai tapo puikia proga susipažinti, gyvai aptarti akcijos tikslus, sukoordinuoti veiksmų planą“, – sako akcijos organizatorius Tadas Langaitis.

Po susitikimo „Baltosios pirštinės“ iniciatyvos dalyviai išsiskirstė po įvairias rinkimų apylinkes, kuriose budės ir stebės, ar neperkami balsai. Akcijos organizatorių teigimu, tokie organizuoti susitikimai, žymintys akcijos pradžią, įvyko ir kituose Lietuvos miestuose. Tikimasi, kad prie iniciatyvos prisijungs ir pavieniai Lietuvos gyventojai.

„Baltosios pirštinės“ – tai akcijos „Darom“ iniciatorių VšĮ „Mes Darom“, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) ir Policijos departamento iniciatyva, kurios tikslas - paskatinti visus Lietuvos žmones prisidėti prie skaidraus antrojo rinkimų turo vykdymo, užkirsti kelią balsų pirkimui bei saugoti valstybės demokratijos pagrindus. „Baltųjų pirštinių“ iniciatyva yra atvira visiems Lietuvos žmonėms.

Žmonės, norintys prisijungti prie „Baltųjų pirštinių“, gali atsisiųsti informacinį lapelį iš www.mesdarom.lt, www.vrk.lt arba www.policija.lt interneto puslapių.

Akcijos dalyviai kviečiami spalio 28 dieną ne tik balsuoti, bet ir pasirūpinti baltomis pirštinėmis – simboliu už skaidrius rinkimus ir prieš balsų pirkimą. Atidavę balsą, žmonės skatinami pranešti rinkimų apylinkės darbuotojui apie savo dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje ir, išėjus iš rinkimų apylinkės, apsimauti baltas pirštines bei pasilikti stebėti rinkimų apylinkės aplinką. Pastebėjus galimą balsų pirkimą ar kitus sąžiningų rinkimų vykdymo pažeidimus, apie tai pranešti specialiuoju policijos telefono numeriu 8 5272 5372 ir trumpuoju VRK telefono numeriu 1855.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi