Lietuvoje

2012.10.29 07:56

Policija jau gavo 93 pranešimus dėl galimo Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo (atnaujinta 20:21)

ELTA 2012.10.29 07:56

Iki 20 val. policija gavo 93 pranešimus apie galimus pažeidimus, Šilutės r. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Iki 20 val. policija gavo 93 pranešimus apie galimus pažeidimus, Šilutės r. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Daugiausiai pranešimų gauta iš Tauragės aps. – 25 (daugiausiai iš Šilutės ir Pagėgių), iš Vilniaus aps. – 24, iš Šiaulių aps. – 12, iš Kauno aps. – 10. Specialiu Policijos departamento tel. 272 5372 gauta 18 pranešimų.

Tarp gautų pranešimų daugiausiai apie neleistiną agitaciją, rinkėjų pavėžėjimą, įtartinus asmenis ar automobilius, galimą papirkinėjimą.

Sekmadienį Tauragės apskrities VPK Šilutės r. policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pasak Policijos departamento, 14.26 val. Šilutės policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Šilutėje, prie H. Šojaus gatvėje esančio prekybos centro „Maxima“, asmenys galimai pardavinėja balsus.

Į Šilutės rajono policijos komisariatą pristatyta moteris (gimusi 1976 m.), kuri galimai pirko rinkėjų balsus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šilutėje taip pat buvo sulaikyti ir į policijos komisariatą pristatyti keturi asmenys, įtarti balsų pardavimu, tačiau jiems atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą.

Apie iš Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardos gaunamus pranešimus apie rinkėjų papirkinėjimą sekmadienio vidudienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas.

„Deja, dėl Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardos mes gauname daugiau pranešimų, kad ten vis dėlto nepasimokyta iš pirmojo rinkimų rato rezultatų, Konstitucinio Teismo išvados – vis tiek bandoma atsilyginti rinkėjams“, – sekmadienį per spaudos konferenciją sakė VRK pirmininkas Z. Vaigauskas.

Daugiausiai pranešimų apie pažeidimus gauta iš Vilniaus ir Šiaulių apskričių bei Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardos.